Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell egyetemen átlagot...

Hogy kell egyetemen átlagot számolni, hogy állami támogatott maradhassak?

Figyelt kérdés
Sajnos 3 tárgyat nem bírtam teljesíteni első félévemben, azt értem hogy 2 félév alatt 36kreditet kéne teljesítenem, nem ezzel van a gond, hanem azzal hogy meg lehet e a maradék 4 tárgyamból az átlagom ami a 2.75. A jegyeim kreditekkel: 2 kredit 2-es, 3 kredit 5-ös, 3 kredit 3-as, 4kredit 3-as. Ezzel most mennyi az átlagom? van olyan módszer amelyik szerint megvan 2.75, van amelyikkel 2.00... Nem akarok átkerülni önköltségesre.

2019. jan. 2. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Átsorolás csak évente van nyáron, tehát az addig teljesítettek alapján számolnak majd átlagot.
2019. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem tudom nálatok hogyan van, lehet mindenhol egységes, de nálunk ha jól emlékszem a Szumma (jegyek*tárgyak kreditei)/ az összes felvett kredit. Viszont nem tudom beleszámít-e a bukott kredit/tárgy. Öszintén szólva én is elsőféléves vagyok, így ha tévedek javítsatok ki nyugodtan :D
2019. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!