Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Berzsenyi Dániel gimnáziumba...

A Berzsenyi Dániel gimnáziumba szeretnék menni nyelvi szakra. A szóbeli hogy szokott zajlani? Mennyire nehéz? Valami tippek esetleg?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék oda menni, most vagyok hetedikes, a bizonyítványomat megtudom csinálni kitűnőre, de a felvételitől/szóbelitől nagyon félek😅

2019. jan. 3. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nem tudok sokat segíteni, csak annyit hogy ismerősöm több, mint fél óráig bent volt és elég keményen zajlott, alaposak voltak, mindenre rámentek. Sok múlik ezen, de alapvetően próbálnak rávezetni a dolgokra, biztatnak
2019. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalataim teljesen mások mint az előzőnek. Én most vagyok kilencedikes a Berzsóban, végül bioszkémiára mentem, de nyelvin is szóbeliztem. Kb. fél óráig voltam benn, két tanár kérdezett. Nagyrészt nyelvtan (magyar) volt, angol nyelvtan egyáltalán nem. Alaposan kérdezték ki a nyelvtant először, egy feladatsort adnak a kezedbe, amit ki kell dolgoznod. Ezután odaviszed (ebben nagyrészt mondatelemzés van benne, illetve helysírás, ezenkívül valamilyen szó alkotási feladat pl.: adnak egy szótt és mond olyan összetett szavakat amiben ez az utótag vagy ilyenek, illetve adnak egy szót és gyűjts vele közmondásokat). Utána angolul is és magyarul is beszélned kell magadról és az életedről (néha nagyon nehezen érthető amit beszélnek, mert a tanár alapvetően olasz tanár, és ezért a kiejtése érdekes). Ezután adnak egy képet vagy mondatot már nem is emlékszem és arról a témáról kell röviden! beszélned ami rajta van. (ez utóbbi húzásos alapon megy). Illetve a legvégén adnak egy képet, amiről magyarul kell beszélned. Ez valamilyen mélyebb tartalmú kép lehet. Ja, és tényleg minden húzásos alapon megy itt is. Bármi kérdésed van még, privátban írd le légyszi, köszönöm. Re,élem segítettem és további szép estét :)
2019. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!