Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan vagy pénzügy-számvitel?

Figyelt kérdés

Alapvetően a gazdasági elemzés érdekel, ezért gondoltam az alkalmazott közgazdaságra. De mivel ez a szak csak Budapesten és Veszprémben indul, ráadásul azt hallottam hogy BSc diplomával nehéz elhelyezkedni, ezért a pénzügy-számvitelre gondoltam helyette. A kérdésem az lenne, hogy milyen mélyen mennek bele elemzésbe PSZ-en? Van rá esély hogy PSZ BSc után közgazdasági elemző MSc-t el tudom végezni esetleg? Vagy az alkalmazott közgazdaságtant jobban megérné tanulni? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?

(alkalmazott közgáz BCE, PSZ viszont Debrecen)


2019. jan. 4. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elemző szeretnél lenni, akkor az alkalmazott közgazdaságtan hasznosabb, vagy ha jó vagy matekból, a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés, de ez utóbbi már csak osztatlanban indul. Pénzügy-számvitellel is lehetsz elemző, de sokkal nehezebb, illetve akkor tényleg érdemesebb elvégezni egy elemző mesterszakot is. Meg lehet csinálni a közgazdasági elemzőt psz-ről is, csak nehezebb lesz valamivel. Ha erre a mesterszakra mész, akkor viszont ELTE-t javaslom.
2019. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor pl egy pénzügy-számvitel szakos információelemző spec a BGE-n nem ér semmit?
2019. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy az ELTE elemző közgazdász mesterszakot nem ismerik úgy el, mint a Corvinusét, viszont maga a képzés jobb. Ez mennyire igaz? Valamint az alapképzésre (alkalmazott közgáz) melyik ajánlanád?
2019. jan. 13. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy az ELTE-t kevésbé ismerik el, mint a Corvinust, sőt... Az Elte képzéséről a tanároknak köszönhetően több irányba is mehetsz, a Corvinus képzését nagyrészt az MNB támogatja, erről a legtöbben itt kötnek ki. Az hogy melyiket választod, érdeklődéstől függ, ha mindenképp közgazdasági elemzőre akarsz menni, akkor AK, ha nem biztos, akkor PSZ-en többféle szemlélettel találkozhatsz, ami gazdasági területen nagyon fontos.
2019. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!