Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb? Erős gimnáziumban közepes tanulónak lenni, vagy gyengében kitűnőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jelenleg egy gyenge gimnáziumba járok be nap mint nap, és egyre sűrűbben gondolkodok a jövőmön. Nagyon szeretnék érettségi után továbbtanulni (Lassan 2 éve tűztem ki ezt a célt magamnak, már azt is elterveztem, hogy melyik egyetemet fogom megjelölni). A központi felvételinek a matek részét eléggé elszúrtam és emiatt úszott el a lehetőségem egy erős iskolában. Sajnos ez még most is szúrja a csőrömet. Mindig az jut eszembe, hogy abban a gimiben minden sokkal jobb, ott nem húznak le az osztálytársak és nem gáz a tanulás. Az oda járó diákoknak biztos több tudásuk van, mint nekem, és őket biztos a tanárok is jobban felkészítik az érettségire.

Gondolkodtam már azon is, hogy félév után megpróbálok a szüleim segítségével átmenni abba "A" gimnáziumba... de... Most jönne a kérdésem, csak mert még mindig nem vagyok abban biztos, hogy más is helyesnek látja ezt, vagy csak én keverek itt feleslegesen. Szóval... Erős, vagy gyenge gimnázium a jobb? (Legfőképpen továbbtanulás szempontjából)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2019. jan. 4. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Ha nagyon gyenge gimi az nem jó, de ha túl erős az sem.

Arra meg ne vegyél mérget, hogy biztos jobban felkészítik. Tudok helyeket, ahol csak kiadja a tanár, hogy ezt meg ezt tanuld meg (nagyon sokat, majd belpusztulnak) és egyébként nem segítenek semmiben.

Ha jó jegyeket tudsz szerezni ott, hol vagy. S saját szorgalmaddal elmerülsz az érettségi tárgyakban. Mert valjul be a többiből még a jegyeid is lehetnek pocsékok, senkit nem fog a felsőoktatásnál érdekelni. Akkor ne menj el. Csakis, akkor ha nem jó a sulidban lenni.

2019. jan. 5. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább közösség függvénye. Ha azt érzed, hogy lehúznak, és nem szereted, az nem jó.

Én erős gimibe jártam, de egy gyengébből is simán felvettek volna, nem ezen múlt. Sőt, a hozott pontok sokat számíthatnak (bár egy épeszű tanár azért megadja a jobbat, ha tudja, hogy számít a pont a felvételinél), ami meg a suliban hiányzik, azt magánúton (otthon vagy előkészítőn vagy magántanárnál) még hatékonyabban is meg tudod tanulni (mert az összes többi tárgyból, amire nincs szükséged, nem kell annyit teljesíteni)

2019. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell túlmisztifikálni az erős gimnázium nehézségét. Én egy nagyon erös elte gyakorlóba jártam, napi max. 1 órát tanultam, és így hoztam a 4.3-4.5 átlagot végig és az 5.0 érettségit. Sokkal jobban megéri erős gimibe járni akkor is, ha rosszabb lesz az átlagod – az érettségid úgyis jobb lesz. Plusz tudod: új suli, új esély. Nekikezdhetsz tanulni, tiszta lappal indítasz. (Két osztálytársam lett orvos, mind a kettő a középmezőnybe tartozott, max. 3.8-4.0 átlaggal. Azóta főorvosok mindketten.
2019. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Én egy viszonylag jó gimibe járok, és ott is az egyik legjobb tanulmányi eredménnyel az évfolyamomon. Én matekos vagy, versenyzem is belőle, viszont a suliban valahogy még mindig kevésnek éreztem a matekórát. Többször gondolkodtam, hogy felmennék BP-re egy spec.matekos suliba, de rájöttem, hogy a személyiségemből adódóan én jobban szeretek kitűnni egy közepesen jó gimiben, mint egy lenni a sok közül egy nagyon jóban. Szóval ízlések és pofonok, én itt maradtam.


Jó azt hozzátehetjük, hogy nem kifejezett matek szakon szeretnék továbbtanulni, eleve elég erős a gimim, ráadásul a közösség is egész jó, sokszor segítjük egymást az osztálytársakkal. Szóval ha úgy érzed, hogy nem jó a közösség, ahol vagy, akkor mindenképpen érdemes megfontolni szerintem a váltást, több osztálytársam nem igazán tanul semmit, de azért egy jó gimiben még órákon is rájuk ragad annyi, hogy 3-as 4-es dogákat írjanak, ebből a szempontból sokkal jobb egy erősebb gimi.


Összességében, ha tényleg nem érzed ott jól magad, akkor próbálj meg átmenni, de ha csak a továbbtanulás miatt aggódsz, ahhoz igazából te magad hozzátehetsz annyit, hogy gyenge gimiből is felvegyenek. Azt hozzátenném, hogy nálunk, egy jó gimiben is csak idéntől, 11.-től kezdte el jónéhány ember komolyan venni a tanulást, ráadásul elég rendesen szelektálunk is. Mivel a 33-ból csak 4 ember akar biosszal továbbtanulni, így alap biosz órán mindenki elég passzív, és ebből a szempontból lehet mi is "lehúzzuk" azt a másik 4-et. De ők fakton + sulin kívül maguktól is sokat tesznek érte, hogy felkészüljenek. Szerencsére, az osztály kétharmada matekfaktos, és így közös érdekünk, hogy felkészüljünk egy emelt matekra :D

2019. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon, de nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!:)
2019. jan. 7. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!