Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy érzem, nem bírom tovább...

Úgy érzem, nem bírom tovább ép ésszel a gimiben. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Idén lettem kilencedikes, és egy elitnek mondott gimnáziumba járok biológia-kémia tagozatra. Brutálisan rosszul teljesítek, körülbelül megvan a négyes átlag, de fizikából és történelemből is kettesre állok, ami miatt nagyon szégyellem magam. Előbbiből azért, mert egy kukkot sem értek a tanár magyarázatából, utóbbiból pedig azért, mert olyan mértékű lexikális tudást követelnek meg tőlünk, hogy azt képtelenség teljesíteni. Emiatt persze a tagozatos tárgyaimból sem vagyok kiemelkedő, mert minden időmet felemészti a fizikára való gyakorlás (általánosban szinte nem is volt fizikánk, itt meg olyan alapokat vár el a tanár, hogy az hihetetlen, így muszáj volt újrakezdenem a hetedikes anyagot), meg egyéb tantárgyakból is minimum elvárás, hogy négyes legyek. Év elején még könnyebben vettem az akadályokat, de mostanra teljesen kifogytam a motivációból, mincs meg hozzá az akaraterőm, hogy bármit is kezdjek ezzel a katasztrofális helyzettel. Iskolaváltáson már gondolkoztam, de elvetettem az ötletet mert nem vagyok az a típus, aki könnyen feladja, legalábbis régen ez volt rám jellemző. Szüleimmel pedig beszélni sem tudok erről, mert ahelyett, hogy segítenének, csak csesztetnek és kiabálnak velem, egyáltalán nem érdekli őket a sorom, "majd megoldom egyedül", ahogy mindig is tettem. Anyám is, apám is nagyon jó volt fizikából meg matekból, kémiából, de egyszerűen annyit nem tudnak nekem segíteni, hogy leüljenek velem öt percre, míg átvesszük mondjuk az alapszámításokat. Magántanárra pedig sajnos nincs pénzünk (kollégista vagyok, és kibökik a szemem heti ezer forinttal, amiből maximum éhenhalni tudok), az iskolatársaimat pedig nem akarom folyton zaklatni a kérdéseimmel, mikor nekik is megvan a saját problémájuk...

Most, hogy kipanaszkodtam és sajnáltattam magam, jöjjön a kérdés: ti mit tennétek a helyemben, gondolkozzak-e el komolyan az iskolaváltáson, hogyan fakasszak belső motivációt ahhoz, hogy végigcsináljam a gimit?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 6. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, ha valóban ilyen a szüleid hozzáállása, bár megkérdezném, hogy láttad-e a középiskolai bizonyítványukat, mert sokan csak úgy elveszett bizonyítvány esetén mondogatnak ilyeneket.
2019. jan. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom a heti ezres nem a kajádra van, mivel azt kapsz a kollégiumban ill feltételezem, hogy van tanulószoba is tanárral
2019. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos el kell keserítselek, második válaszoló: az az ezres a kajámra van. :D

A tanszobával kapcsolatban pedig annyit, hogy rajtam kívül 20 másik emberrel vagyok összezárva egy légtérben, akik össze-vissza dumálnak a másikkal, így nagyon nehéz az elméleti anyag megértése számomra (jóval több ideig tart, egyszerűen lehetetlenség bármire is figyelnem). Konkrétan elpazarlok két órát az életemből, utána tudok rendesen nekiállni a tanulásnak, este nyolc körül (a kötelező kolis programok miatt...). Már beszéltem a csoport vezetőmmel, aki azt mondta, bár az átlagom szerint nem rendelkezhetek arról, hogy lemenjek-e szilenciumba tanulni, vagy sem, második félévben tehetünk egy próbát, és ha javulnak a jegyeim, kilobbizza a vezetőségnél, hogy ne kelljen szilóra járnom. Sajnos nem jöhet szóba, hogy bejárós legyek, mivel elég messze lakom a sulimtól, na meg rendes járatok sincsenek, amikkel emberi időben hazajuthatnék. Emellett otthon is sok a zavaró tényező, a szüleim marha megkeseredett emberek, állandóan veszekednek egymással, nincs nyugodt öt perc a házban; a nővérem is itthon lakik a két porontyával, így előszeretettel kér meg arra, hogy vigyázzak rájuk (ezért sem tudok haladni a tanulással hétvégén...utálom). Azt meg nem tehetem meg, hogy azta két napot valahol máshol töltsem, mert rögtön megy a vita, mégis mit képzelek magamról, hogy nem veszem ki a részem a házi munkából, gyerekvigyázásból stb. pedig mindig az az első dolgom, hogy kinyalom a házat pénteken, mert ezeknek annyi igényük sincs magukra, hogy ne egy koszfészekben éljenek.

2019. jan. 6. 12:17
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Aha, persze, ha tényleg heti 1000 forintod lenne csak kajára már rég éhen haltál volna
2019. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jobban tudod nálam a dolgokat. :D Általában nem eszek semmit a suliban, mert nincs pénzem rendes reggelire, és hiába vagyok bejelentve menzára, ha egyszerűen a hétből három napon nem is érek vissza a koliba ebédidőre. :D Szóval ja, szoktam venni egy karton vizet (mert undorítóan vasas a víz...nem vagyok finnyás, de ezt az én gyomrom sem tűri el...), ami kerekítve 400 Ft, veszek valamilyen húsfélét (legtöbbször darálthúst, ami itt 500-600 Ft körül mozog, ilyen előre csomagolt), és megcsinálom spagettinek az otthonról elcsórt paradicsomszószból, fűszereket már általában csak kunyerálok hozzá. Minden nap főzök ebből egy egy személyre jutó adagot, és azt eszem. Van, hogy egész nap csak annyit tudtam enni, van, mikor visszaérek ebédre és még vacsorára is adnak valamit, mikor hogy. :D
2019. jan. 6. 12:32
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Aha, tehát be vagy fizetve kajára, de sose érsz oda, pont hihető, hogy úgy van a koli konyhája, hogy nem veszi pont a te órarended figyelembe. Meg az is nagyon logikus, hogy heti egy ezresből inkább vizet veszel, mert a csapvíz nem jó.... elég szar kamu
2019. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem az étkezésén van a hangsúly, hanem a tanuláson.

Nagyon elkeserítő, mert az alapján, amit leírsz, a szüleid egyáltalán nem foglalkoznak veled. Még ha a szüleidnek kevés pénze is van, akkor legalább otthonról indítanának el egy kajacsomaggal...

Szerintem nem kell kiakadnod a 2-es tárgyon. Ezek kétéves tantárgyak, és ha nem akarsz orvos vagy ilyesmi lenni, soha az életben nem kell kémiát tanulnod.

2019. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A menzával kapcsolatban: Nálunk is csak fél 4-ig volt, de háromkor már csúnyán néztek rád ha beestél, fél négy előtt meg kizavartak már hogy zarni akarnak.. Szóval ha 8 vagy 9 orám volt én se értem oda. (heti háromszor)


Hát figyelj, a legjobb ha azt próbálod kitapasztalni milyen számonkérések vannak, és tüzetesen arra tanulsz. Egyetemen is így szoktam. Nincs arra idő mindig, hogy mindenhogy felkészülj.

2019. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat így utólag is, bár a kamuzós emberkét még mindig nem értem, hogy mi a baja velem, de nem is annyira érdekrl, higgyen, amit akar, ha neki ettől olcsóbb lesz a kenyér...

Lényeg a lényeg: biológia-kémia tagozaton tanulok, pont azért, mert a jövőben az orvostudománnyal szeretnék foglalkozni. Beszereztem Villányitól az Ötösöm lesz kémiából c. könyvet, abból gyakorlok, remélhetőleg meghozza a gyümölcsét a szorgalmam... Fizikára is tervezek rágyúrni, pont most kutattam fel anyám régi fizikakönyveit és jegyzeteit, szóval remélhetőleg átláthatóbbá válik számomra az anyag.

De egyébként nem is annyira a tanulás, a követelmények vagy a versenyistálló-jelleg miatt váltanék, hanem azért, mert a tanárok őszintén szólva szarba se vesznek minket, ez pedig enyhén szólva is felidegesít és kikészít.

2019. jan. 12. 00:33
 10/12 anonim válasza:

Az általad leírtakból arra következtetek, hogy rendelkezel jól körülhatárolt jövőképpel és tanulmányi célokkal. Nem esnék abba a hibába, hogy mindenkinek és mindennek (pl. minden szaktanárnak, minden tantárgyi elvárásnak) próbáljak megfelelni, így is meglehetősen stresszesnek tűnsz. Mi lenne, ha egy fél évig megpróbálnál úgy tanulni, hogy a minimális követelményeket (vagy annál egy kicsit többet, ami nem emészti fel túl sok energiádat) mindenből teljesíted, és a továbbtanulásod szempontjából lényeges tantárgyakra fordítod a fennmaradó időt. Tehát légy céltudatos!


Az előző iskoládban valószínűleg sokkal jobbak voltak a jegyeid, ezért éled meg most ennyire rosszul azt, hogy két tantárgyból gyengébben teljesítesz. Ha a tanulmányi átlagod 4.0 körül van, akkor nem teljesítesz "brutálisan rosszul". Majdnem mindenki átesik ezen, aki egy erős iskolába bekerül.


Próbálj kicsit megnyugodni, az életkorodból és az új élethelyzetedből is fakadhat, hogy ki vagy bukva pillanatnyilag. Hetente egyszer-kétszer művelj valamilyen mozgásformát, amely örömet okoz és segít kordában tartani a stresszt.


Az angol nyelv tanulását viszont ne hanyagold el, akárhogy is alakul a jövőd, arra szinte biztosan szükséged lesz.

2019. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!