Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettséginél mennyi pont...

Christin Chasor kérdése:

Érettséginél mennyi pont tekinthető kimagasló eredmények?

Figyelt kérdés
Például 400 ponttól már átlagon felül vagy még az sem? Mi számít nagyon jó pontszámnak?

2019. jan. 6. 15:39
 1/5 anonim válasza:
67%
Ha mindened max pontos akkor az elég kimagasló :D
2019. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk ha mindenből eléred a max pontszámot vagy ha emeltezel is mellette és azok is minimum 90% körül sikerülnek.
2019. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Sok mindentől függ. Ha emelt, esetleg emeltek beleszámításával lesz 4oo+ pont, le a kalappal. Például csodálom azokat, akik bekerülnek államilag támogatott orvosira, mert ahhoz kell két jó emelt két nehéz tárgyból (mondjuk az is szubjektív, kinek mi a nehéz).


Nekem 430 pontom lett, de nem vagyok rá annyira büszke (csak egy kicsit), mert nem emelteztem (nem kellett a szakomhoz), így azért könnyebb volt.

2019. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 451 pontom lett, nálunk az osztályban ez nem volt kimagasló. Volt olyan osztálytársam, aki 494 pontot ért el (2 emelt szintű érettségi, 99 és 98 százalékosak), az már kiemelkedő.

Persze nem ez az átlag. A 400 pont lehet jó, de van egy csomó szak, ahova az nagyon kevés, annyival nem lehet bejutni.

2019. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 6. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!