Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik az iskola?

Hogyan működik az iskola?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy hülye kérdés, mert szinte mindenki tudja hogy hogy is van ez. Én viszont nem, mert soha nem jártam rendes suliba... Elsős koromtól kezdve, otthon tanultam, (nem magatartási, és egyéb problémák miatt) és most mennék középsuliba. Tökre nem tudom mik a szokások és szabályok, és nem akarom hogy hülyének nézzenek a leendő osztálytársaim. Fel tudnátok légyszíves sorolni, hogy hogyan is van ez? (felelés, dolgozat, stb.)


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


Ja, és ha lehet akkor a bunkók kíméljenek!



2019. jan. 7. 21:38
 1/8 anonim válasza:

Szia!Igazából nincsenek dolgok amiket “feltudnék sorolni” de hát van egy pár tippem(8.-os vagyok:) )

-Add önmagadat:ne próbálj/akarj más lenni mint aki vagy

-Próbálj emberekhez odamenni és elkezdeni beszélgetni valamiről: pl hogy olvastak e már egy bizonyos könyvet vagy s kedvenc sorozatodról hogy látták-e már

-Ha jól értettem akkor 8.-os lehetsz te is(ha nem akkor ezt ne vedd figyelembe):Próbálj meg elmenni a gólyatáborba, tudom ez most furcsán hangozhat, de tényleg ott ismerkedtek össze:)

Remélem tudtam segíteni!

2019. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
És a felelésről meg dolgozatról: csak tanulnod kell rá, ennyi😅
2019. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is nyolcadikos vagyok :D Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!
2019. jan. 7. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát vannak alap dolgok. De azért minden suli más. Amúgy most mész vagy majd jövőre kezdődő középsuli miatt kérdezed.
2019. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jövőre (most írom a felvételit)
2019. jan. 8. 21:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagyis idén bocsi... Mindig félreírom 🤷
2019. jan. 8. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát jövő tanévben, vagyis jövőre! Jól van az úgy.

Amúgy a középiskola alapból más tészta, mint az általános. Ott kb mindenki, aki mád helyről megy, picit "hülyének" látja a másikat.

Az alapvető szabályokat úgyis elmondják, házirend meg ilyesmik. Aztán meg kiderül mi, hogy megy.

Dolgozat, felelés. A legegyszerűbb, ha tanulsz. Sokszor nem csak azt, mit a tanàr mond, hanem a tankönyveket is. Kivéve persze, ha a tanár csak azt kéri, mit ő elmond. Nekem volt olyan tanárom. De persze nem azt a három szót, amit felírt a táblára. Az elmondottakat kellett önallóan jegyzetelnünk, hogy beszélt.

Suliktól és tanáeoktól is függ mekkora és milyennaz elvárás meg ilyesmik.

2019. jan. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. jan. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!