Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar egyetemeken miért van...

Magyar egyetemeken miért van ilyen sok tantárgyuk a hallgatóknak?

Figyelt kérdés

Legalábbis ilyen sokféle.

Észrevettem az itteni olvasgatásokból, hogy kell vagy 30 kredit egy félévben, de egy tárgy meg alig ér valamit 2 és 5 kredit között. Így akár 10 különböző tárgya is lehet egy átlag hallgatónak. Szerintem ez feleslegesen sok, és megterhelő főleg ha mindenből egyesével vizsgázni kell menni stb. Gondolom ez az egyik oka, hogy kiesnek sokan.


Angliában például 60 kredit a kötelező per félév, de 20 kreditet ér egy tantárgy. Ami azt jelenti, hogy 3 különböző tárgyuk van a diákoknak, félévente más az a három.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy tömbösítve vannak az órák, és például hétfőn van összesen 4 óra hossza matek egymás után, utána szerdán 4 órányi java programozás, majd pénteken 4 óra webfejlesztés. (Egy tanóra 2 órás, azaz 2x2 óra/tárgy/hét.)


Sokkal egyszerűbb, mert egyszerre csak 3 felé jár az agyad, de legalább ezt a 3 tárgyat alaposabban megtanulod, nem pedig az ebből is és abból is egy falat módjára tanítanak.


Szerintetek melyik lehet a hatékonyabb? Miért ilyen a magyar rendszer? Vagy ha nem a magyarral van a baj, akkor miért ilyen az angol?

Lehet azért van ez mert Angliában leginkább ágak szakosodására vannak osztva a 3 éves képzések, tehát csak 1 dologra fekszenek rá annyira? (Mondjuk példának, valaki networking-es akar lenni, az 3 évig csak azt tanulja és abból is szerez diplomát, szóval se matek se programozása nincs.)

Szóval 1 ágra nyilván nincs olyan sokféle tantárgy, vagy nem tudom.

Ti mit gondoltok?



2019. jan. 8. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Amennyire én tudom, az angolszász rendszer már a középfokú oktatásban is erre hajlik. Van például "Science", amiben benne van a mi fizikánk, kémiánk stb. Nálunk a porosz rendszer miatt atomizálva vannak a tantárgyak.


Szerintem egyik se jobb a másiknál, az számít, mennyit tudsz megtanulni a szak végére.

2019. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az van amit az 1-es ír. Ami ott van 20 kreditért, az kb. 3 magyar képzés szerinti tárgy anyaga. Az összevont esetet teljesíteni is könnyebb, hiszen ha pl. harmadád nem tudod, akkor még mindig 60-70%-os eredményt hozhatsz. Viszont a porosz tipusú rendszernél ez egy tárgy bukását jelenti. Sőt a magyar egyetemeken egy-egy tárgynál még az is sokszor kikötés, hogy zh-ként külön-külön kell egy ponthatárt elérni, és ha mind megvan, az adja a vizsgára bocsáthatóság feltételét.
2019. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!