Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy van szak,...

Az igaz, hogy van szak, amiről át lehet menni orvosira?

Figyelt kérdés

Elvileg nem lehet, úgy tudom, de mégis hallani egy pár esetről, hogy GYTK-ról vagy FOK-ról átmentek a 2. év után (újrafelvételivel). Ha nem is fogadnak el minden tárgyat, kb. hány %-át fogadják el? Esélyes évveszteség nélkül?

Mind a 4 orvosi egyetem "eljárása" érdekel.



2019. jan. 9. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Újrafelvételivel tulajdonképpen zongoratanár szakról is át lehet menni, ugyanis az újrafelvételi az semmiben nem különbözik a sima felvételitől (eljárását tekintve). Az, hogy jártál egy adott szakra, senkit nem érdekel a pontszámítás szempontjából.

Egyetemen belül talán a fogorvosiról "büntetlenül" át lehet menni az első 1-2 évben, hiszen az alapozó- és előkészítő klinikai ismeretek minimális különbséggel ugyanazok. A gyógyszerészeknél ez nyilván nehezebb, ott a kurzusok marginális részében van átfedés az orvosisokkal.

A tantárgyak elfogadása minden eseteben az adott tárgyfelelős döntése. Ha ugyanannál a tanárnál csináltad meg korábban, általában nem szoktak szórakozni vele, de olyanról hallottam már, hogy egyik egyetemen nem fogadták el a másikon teljesített kurzust szimpla kivagyiságból... de szerencsére ez sem általános jelenség.

2019. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak sikeres újra felvételivel, és úgy tudom, csak FOK-ról származó tárgyakat fogadnak el (legalábbis jó pár éve Pécsen ez volt).
2019. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerintem is csak újrafelvételivel lehet !

Anatot szerintem nem fogadnák el, mert ÁOK-on sokkal többet kell tudni!

Kémiát el tudnád fogadtatni, meg a fizikát is , meg ugye sport ha vettél fel! Nagyon más nem jut az eszembe!

Viszont ha az az álmod, hogy orvos legyel még MOST!!! dönts jól, hiszen te még fiatal vagy és 1-2 év orvosin nem mérvadó , így is van, akinek sikerül 8-10 alatt elvégezni :D ! Viszont gondolj bele abba , hogy amit választassz nagy eséllyel azt kell csinálnod az elkövetkezendő 40-50 (ki tudja) évig...:)

Sok sikert bárhogy is döntessz :) de majd itt azért jelezz vissza

2019. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

GYTK-ról (Semmelweis Egyetem) úgy tudom, hogy elfogadják a biofizikát, sejtbiológiát, talán még a biostatisztikát is, a kémiát (ha eljutottál a másodév végéig, mert a szerves kémiának akkor van csak vége), a biokémiát, és ha minden igaz, az élettant (ez már itt harmadév...), immunológiát, (még a mikrobiológiát is el tudom képzelni), hatástant (orvosin farmakológiát), na de ehhez negyedév után kellene újrafelvételizned. (Meg van más is, ilyen testnevelés szintűek, de azzal csak max. egy kis időt nyersz, hogy nem kell megjelenni az órán.)

Ugyanúgy hat év lesz, hiszen pl. az anatómiát az elejétől fogva kell tanulnod. Harmadévtől meg már sok szakmai tárgyad lesz, amiket GYTK-n nem tanulsz (pl. műtéttan, labordiagnosztika).

Az van (volt egy éve) az egyetem szabályzatában, hogy akkor fogadtathatsz el már teljesített tantárgyat, ha ez előző képzés tanterve a jelenlegi képzés tantervének legalább 75%-át lefedi. És nyilván van elévülési idő is.

2019. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!