Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri félévkor átmenni másik...

Megéri félévkor átmenni másik szakra ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egyetemen belül szeretnék szakot váltani (amin most vagyok osztatlan ötéves amire menni szeretnék hároméves plusz fél év gyakorlat).

Felvételi alkalmval azt hittem, hogy csak az első két félévben lesz matek, de kiderült, hogy mijdnem minden félévben vannak olyan tárgyak amik matekra épülnek. Mikor elkezdtem az egyetemet tudtam, hogy a matek nem megy annyira de úgy gondoltam, hogy két félévet ki lehet bírni. Most jutottam erre az elhatározásra, miután kicsit beleláttam az egyetem rendjébe és tárgyaiba. Viszont ha elkezdem a második félévet és nem fejezem be akkor ki kell fizetnem a félévek árát és ezt nem engedhetem meg magamnak.

Pontosan mi a menete a szakváltásnak?



2019. jan. 10. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell kifizetned, ha egyből jelentkezel máshová. Tudtommal egyetemen belül csak azonos szakirányra lehet átmenni, tehát műszakiról műszakira, gazdaságiról gazdaságira, ezt vedd figyelembe.

Ha ez miatt nem opció, akkor simán jelentkezel a Felvin. Ha opció, akkor kérvényt kell leadnod.

2019. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kérvény írásával simán át tudtam menni olyan szakra, ahol volt átfedés a tárgyak között. Annyi hogy az elmaradt tárgyakat pótoltam, de nem indultak újra a féléveim, simán becsatlakoztam.
2019. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!