Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-re mely középiskolákból...

BME-re mely középiskolákból lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
14 éves fiam mindenáron műszaki mérnöknek (közlekedés-, gépész-) szeretne majd tanulni a BME-n. Mennyire kell erős gimnáziumba járnia? Vadásszunk a TOP20 vagy TOP100-as iskolákra, vagy jó egy gyengébb is? Honnan jöttek az évfolyamtársaitok, milyen szintű gimikből, szakközepekből? Köszönöm előre is.

2019. jan. 10. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Felvételi pontszámról hallottatok?
2019. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Akármelyikről. Sőt egy könnyebb iskolában jobb érettségit tehet (ismerek olyan helyet, ahol kb elbliccelték az egészet), akkor könnyeben bejut. Csak hát ugye benn is kell maradni. Az már nem olyan egyszerű. Egyébként akár mehetne szakgimnáziumba, akkor lenne egy kis szakmai alapja is.
2019. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Minél erősebb gimnáziumba menjetek, a szak"gimnáziumot" (= szakközepet) felejtsétek el, iszonyú gyengék.
2019. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhonnan jönnek. Én top 100asból mentem villanyra, 4 fölött az átlagom. Sima gimnázium.
2019. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Mérnöki szakhoz mindenképpen szakgimnáziumot ajánlanék. Műszaki területhez nagyon jó alap.
2019. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
3as mérnöki szakra pont nem a gimnázium adja meg az alapot, de ne zavarjon.
2019. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

#4 vagyok. Egyébként én úgy láttam, hogy akik szakközépből jönnek, vagy esetleg már van valamilyen okj-s képzettségük, azok ugyanúgy kiesnek, mint a többiek.

pl: Egyik pali aki okj-t végzett úgy ment laborra, hogy no para ő már úgyis mindent tud, azt a legalapabb dolgokkal sem volt tisztában. Első félévet sem élte túl. Nem hátrány, ha valakinek már van belátása a mérnöki területekre, de úgyis 0ról fognak tanítani mindent, tanulni meg ugyanúgy kell. 14 éves gyerek meg még sokat változhat, én idegenvezető akartam lenni akkoriban, most meg itt vagyok a műegyetemen.

2019. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

5. 6. Nem zavar. Nem tudom, milyen alapot adhat egy alapvetően kutyaütő, "futottak még" szakközép egy atom nehéz egyetemre.


Egyetemre a legjobb alap a nagyon erős matematika és fizika oktatás. Ez pedig a minél erősebb gimnáziumban van, matek-fizika fakultáción.

2019. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

#8 Mert persze minden szakgimnázium egy sz@r :)


Meg hatalmas hátrány ha a gyerekednek nem 3 hónap alatt kell az alapoktól műszaki mechanikát meg műszaki rajzot tanulnia :)


Ja meg persze az is mi hogyha a metalográfiát már tudja mikor odamegy :


Persze, van rengeteg fos szakgimnázium, de ne általánosítsunk, mintha a top gimikből kerülni ki a kollektív szellemi elit. Ugyan úgy ott is van drogos, a versenyeredményeket pedig az a néhány szorgalmas diák szerzi.

2019. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A környékünkön a kb. 150. helyen álló gimnázium van, viszont van matek-fizika szak, akkor az elég lehet az elméleti alapokhoz. Hány% a lemorzsolódás egyébként elsőben, majd másodiktól ötödévig jelenleg kb.?
2019. jan. 11. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!