Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Állatorvosi Egyetemen, ha...

Az Állatorvosi Egyetemen, ha valaki csak a fizetősre jut be, ha jól tanul, akkor átkerülhet az ingyenesre?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

SZINTE esélytelen.


Hacsak, nincs hátszeled.

2019. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te megnézted egyáltalán az elmúlt évek ponthatárait? Szerintem nem, mert akkor a kérdésedet nem tetted volna föl.

Csak hogy tudd, miről is beszélek:

2018: ONA 437

2019. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Folyt:

2018: állami-437

önköltséges-466


2017:állami-431

önköltséges-436


2016:állami-426

önköltséges-436


2015: állami-413

önköltséges-nem indult

2019. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt elirtad, mert lehetlen, hogy az államihoz kelljen alacsonyabb pontszám.....
2019. jan. 10. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtam el, ezért mondtam, hogy nem néztél utána.


www.felvi.hu a barátod.

[link]


2018-ban 29 ponttal magasabb volt az önköltséges, mint az állami. Soan nem vállalják a röghözkötést, ezért mennek önköltségesre.

2019. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Évfolyamonként max 2-3 hallgató van önköltségesen általában azért mert nem maradt több féléve (van már egy diplomája). Én nem tudom, hogy itt hogy működik az ásorolás de az egyeten honlapján vent van a TVSZ, ott meg tudod keresni. Esetleg írhatsz egy emailt a TO-nak és ha aranyosak és épp lesz egy kis szabad idejük akkor válaszolnak. Azért magasabb az önköltségesre a ponthatár, mivel oda is jó eredményekkel kerülnek be, és ugye a bekerültek közűl a legkevessebb pontja lesz a ponthatár. Pl Kis Gizi már elhasználta a féléveit vagy szimplán nem tetszik neki a röghözkötést, ezért fizetősre jelentkezik. De neki is meg kell csinálnia a 2 emeltet, amik mondjuk 90-90%-osak, ezt duplázza és bejut 460 ponttal. Akkor 460 pont lesz a fizetősön a ponthatár ha rajta kívűl senki se jelentkezett.

Egyébként nagy buság lenn csak azért bevállani az önköltséges képzést, mert nincs elég pontod. Ez félévenként 1.150.000. forint. Inkább hagyj ki egy évet és érettségiz újra. Én is ezt tettem.

2019. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A korábbi, aki a pontokról írt, baromságot mondott. Mármint:


Át lehet menni önköltségesről államira, ha van aki kiesett az államiról, és eléred a minimum átlagot/kredit számot. Illetve átlag alapján rangsorolnak, szóval ha benne vagy abban a számban, amennyi átkerülhet. Ez a kar HÖK oldalán biztosan fent van. Ennek semmi köze ahhoz, mennyi volt a ponthatár.


Illetve. Azért magasabb az önköltséges, mint az állami valószínűleg, mert hiány van, és így próbálják meg pótolni (110 fő nem túl nagy évfolyam). De valljuk be, hülye az aki bevállalja az önköltségest, ha megvan az állami. 437 pont nem lehetetlen, ahogy a 466 sem. Csak szerencsésnek kell lenni és készülni kell rá. Emberek simán bejutnak olyan egyetemekre, ahol 480 a minimum, teljesen feltöltve a létszámot.


sok sikert! :)

2019. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Csak oda nem kell egy emelt biosz és kémia
2019. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!