Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Hogyan lehet korrigálni viszonylag olcsón az elrontott pályaválasztást?

Eltöltöttem 5,5 évet az egyetemen, megcsináltam a BSc és MSc képzést, de rájöttem a végén, hogy semmi értelme nem volt, szereztem 2 nem létező végzettségről papírt.

Na most mihez kezdjek 24 évesen? A nyelvtudásom gyatra, angolból tettem nyelvvizsgát, de az a tudás is megkopott már. Munkahelyem sincs jelenleg, nem is nagyon dolgoztam sehol eddig.

Szóval kb a nullán vagyok.

Mihez kezdjek, hova menjek dolgozni vagy milyen szakmát tanuljak, hogy el tudjam kezdeni az életet?

jan. 12. 17:57  Privát üzenet  

A válaszok
Miből diplomáztál?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 12. 18:30 Privát üzenet

A nyelvtudást fel lehet frissíteni, fejleszteni. És a kevés is több a semminél.

Milyen végzettséged van?

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jan. 13. 00:41 Privát üzenet
Megcsinálhatsz egy gyorstalpaló OKJ képzést fél-egy év alatt, ami fix irodai munkát ad, pl. a pénzügyi ügyintézőit. Ha ezzel elhelyezkedsz, utána még levelezőn beiratkozhatsz más egyetemi szakra is, ha már tisztázódott benned, mit szeretnél csinálni. Egy másik út, hogy megnézed a felvi-n, van-e olyan neked tetsző szakirányú továbbképzés valamelyik egyetemen, amire a jelenlegi diplomáiddal beiratkozhatsz. Néha meglepően szélesre veszik a bemeneti követelményeket, s 1-2 év alatt ezek gyakorlatilag egy új szakmát adnak a kezedbe. Például a munkavédelmi képzésre szinte bármilyen diplomával be lehet iratkozni, s ilyen szakemberekre sok helyütt van szükség.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jan. 13. 09:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Elrontottam anno a pályaválasztást. Érdemes lenne tanulnom még valamit? Többi lent!
Hova van esélyem?
Elrontott érettségi hány tantárgyból tudok újra vizsgázni anélkül hogy évet kelljen ismételni?
Felvesznek szóbeli nélkül vagy egy elrontott szóbeli után egy gimnáziumba, ha max pontokat viszel és az írásbeli felvételid is viszonylag jól sikerült?
Milyen pályaválasztást javasolnátok?
Képzésen voltam nem sikerült a modul záró . Mit kell tenni?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!