Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért piszkálják a BTKsokat?

Miért piszkálják a BTKsokat?

Figyelt kérdés
Sok viccet hallottam a TTK felől főleg a BTKsokról. Engem is a nyelvek érdekelnek, de félek, hogy csúfolódni fognak. Miért csinálják ezt? Menjek azért bölcsészetre?

2019. jan. 12. 21:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
A csúfolódás igazán ne legyen az, ami visszatart a továbbtanulástól. Mindenképpen azt tanuld, ami érdekel, ne válassz mást csak azért, mert mások haszontalannak, vagy éppen cikinek tartják. A humán tudományoknak ugyanúgy megvan a helyük és feladatuk, mint a reáltudományoknak.
2019. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is így volt reál vs humán. Már általánosban is.

A nyelvszak azért nem egy átlag alatti bölcsész szak.

2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Jajj könyörgöm, ne azzal foglalkozz mások mit gondolnak rólad. A saját életed kell élned, nem tudsz midnenkinek megfelelni.

Tudom, hogy az általános és középiskolában nagyon is sokat tud számítani, ha valakit csúfolnak, ezért azt hiszed ez felsőoktatásban is így van, de egyetemen már az égvilágon senkit nem érdekel rajtad kívül, hogy te BTK-ra mentél. Természetesen 1-2 vicc talán eldurran, de az nem rád irányul, hanem kollektívan cukkolják a bölcsészeket, de nem tényleges rosszindulattal. Inkább csak egy barátságos viccelődés. Aki komolyan goldolja, az nettó hülye.

Felnőttek járnak az egyetemekre, mindenki foglalkozik a saját problémáival, nincs idő arra, hogy másokat csúfoljanak + akik ilyenek, pont azokat szokta kiutálni az évfolyam mert gyerekesek (meg ők buknak meg mindenből) szóval aggodalomra semmi ok.

Nem nehezebb vagy könnyebb egy nyelvszak mint egy mérnöki/infós/TTK-s képzés. A kettő teljesen más tanulási technikát, és képességeket igényel, így nem is lehet összehasonlítani őket.

Ha te nyelveket szeretnél tanulni, akkor legyél nyelvszakos. Ezzel az égvilágon semmi probléma nincs. Sőt, ha tehetséges vagy, akkor ezzel is jól meg lehet élni. Minnél több nyelvet tudsz, annál jobban.

Kis infó: a nyelvszakokon magán a nyelven kívül irodalmat, kultúrát, történelmet is tanultok!

Fel a fejjel, jelentkezz nyugodtan BTK-ra ha téged ez érdekel!


-Egy mérnök hallgató

2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ez semmiképp se riasszon vissza, ne törődj vele. Aki huszonéves fejjel egyetemista létére annyira unintelligens, hogy "csúfolódik", ráadásul mindezt egy szak alapján, az önmagáról állít ki szegénységi bizonyítványt.
2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Most Magyarországon mindenki arra gyúr, hogy megélhetése legyen, és az egyszerű paraszti ésszel értelmezhető szakmák (mérnök, orvos, rendőr) az átlagemberben is megmozgatnak valamit. Azután, hogy kik készítenek TV műsorokat, írnak könyveket, rendeznek kiállításokat, már elkerüli az átlagember figyelmét.


Amúgy tényleg nem kell attól megijedni, hogy nehezebb állást találni a bölcsész szakokkal. Felveszel mellé egy üzleti szakot szombati levelezőn, és máris ott tartasz, mint aki csak üzleti szakon tanul, csak te tanultál valami kulturálisat is.

2019. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
na, +1 meki képzős :D
2019. jan. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van aBTK-nak egy nagyon értékes része, akik tényleg az érdeklődési körülből kifolyólag vannak ott. Ők azok, akiknek az, amit tanulnak, nem csak az alapszakig tart, hanem attól lesz értékes papírjuk, ha mellette tevékenykednek is az adott területen, alkotnak, gyakorolnak, kutatnak. Nyilván ez valahol TTK-n is így van, de egy bölcsész alapdiplomát a mester, a kiegészítő képzések és a tapasztalat tesz igazán értékessé. Például filozófia szakkal (szabadbölcsész szakiránya) felvennék az illetőt olyan helyre, ahova mérnökinformatikusokat is. Miért? Mert vannak olyan szakok és tudományterületek, amik igenis igényelnek másfajta nézőpontokat, másfajta megközelítéseket és bizonyos aspektusuk pontosan annyit ér ott, mint mondjuk az informatika. A nyelvekkel is ugyanez a helyzet, egy anglisztika sem attól lesz értékes, hogy te bemész mondjuk tanulni heti 4 napot, van mondjuk 6 vizsgád, ami inkább humán ismeret és ráérzés kérdése, hanem attól, hogy mellette orrvérzésig gyakorlod a tudást és fejleszted magad meg lesed a szakmai lehetőségeket. Egy mérnökképzésen lehet, hogy bennvagy minden nap 8 órát és beleszakadsz minden tárgyadba, de ott a tárgy teljesítése is maga a gyakorlás kérdése. Ez a bölcsészeknél nincs ennyire szigorúan meghatározva mert bár nem látok bele annyira, sokkal nagyobb mozgástere van egy bölcsésznek és sokkal szélesebb az a paletta a munkaköröket tekintve, amiből választhat és nem annyira differenciáltak alapszakon az ismeretek. Nyilván ez nem függ össze a bérezéssel, de alapvetően sokkal kevesebb dolgot raknak eléd a képzésen és sokkal többet kell magadtól beletenned ahhoz, hogy értékes legyen az a papír. Ez pedig opcionális, mert nem egyetemi követelmény, az egyetem csak időt biztosít erre, többet, mint egy műszaki vagy természettudományi képzés keretein belül, ahol sokkal több tudásanyag része a tantervnek is.


És itt jön a bölcsészek másik fele, aki ezt az időt teljesen másra használja és ettől lesz neki ez a szak könnyű. És a papírja értéktelen. Egy természettudományi vagy műszaki szakon ha nem teszed bele az időt és a gyakorlást, soha a büdös életben nem lesz papírod. Egy bölcsészettudományi területen lesz, de ha nem teszed bele az időt és az energiát, sosem lesz értéke a papírodnak. Arról nem is beszélve, hogy a bölcsészképzések jellemzőbben hosszabbak, a mester után kell még ilyen-olyan ráépülő képzés és csomó más, amit saját zsebből állsz.


Másrészt sokaknak a nem egzakt tudás blődség. Természettudományos területen a dolgokat érteni kell, bölcsész területen sok esetben érezni inkább. Tanulni mindenhol kell, de más a tudás jellege. Bölcsész területen kezdtem, ott a dolgok sokféleképp értelmezhetők, sokféle modellben. Mondjuk én nem nyelveket tanultam, de szerintem ilyen szempontból nagy eltérés nincs köztünk. Most TTK-s vagyok mesterszakon, itt egy folyamat vagy egy számítás mindig ugyanaz marad. És inkább fel kell fognod, hogy miért, mint kitalálni, hogy valami milyen modellbe illik és még milyenbe erőszakolható bele. Az, hogy mi lesz egy bölcsészből, mentalitás kérdése és sokkal több múlik rajta és a szorgalmán.


És amúgy sok közülük tényleg egy lusta tetű.


Személyes vélemény: azt tanuld, ami érdekel. Az vagy te, akármilyen terület is az. Ha csúfolnak, nevess velük, nem gondolják általában komolyan. Ha meg igen, bizonyítsd be, hogy neked ez egy hivatás, nem pedig egy alibi. Fontosak a konkrét célok is tengődés helyett egyébként, akkor nagyon sok dolgot fel tudsz építeni, főleg nyelvi szakon. És ami személyes vélemény, tölts minél több időt Erasmussal, neked különösen sokat fog érni és nagyon sok lehetőséged is van országok tekintetében.

2019. jan. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó nagyon szépen leírta a helyzetet.


A nyelvszakosokat egyébként pont nem nagyon szokták csúfolni, mert tényleges tudást igényelnek és kézzel fogható gyakorlati hasznuk van.

A BTK-s gúnyolódásnak is általában az az alapja, hogy BTK-n kimagasló az olyan emberek száma akik alibiből vannak ott csak a buli miatt. Bemegy napi két órára, utána beül a romkocsmába, este meg tűntet egyet.

2019. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Ennek azért az is az oka, hogy a vas- és acél szerelöcsarnokok kormánya teljesen lezüllesztette a bölcsésztudományokat és tudományegyetemeket. Teljesen kivéreztették a BTK-kat. Az én időmben, a rendszerváltás éveiben még messze a BTK volt a legmagasabb presztizsű egyetem. Nézzétek meg, hová jutottunk.
2019. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Az utolsónak igaza van, olvastam egy cikket, hogy régen például az anglisztika, vagy bármelyik idegennyelvi szak nagyon népszerűnek és elismertnek számított. Nem maga a képzés színvonala romlik egyébként, de érdemes megnézni a ponthatárokat: a felvettek nagy részének semmi keresnivalój a szakon, de 300 pontot nem egy nagy ördöngősség elérni. Én azt ajánlom, vegyél fel egy szláv vagy keleti nyelvet minornak, ha teheted, de tanulhatsz nyelvet szabadon választott tárgyként is.
2019. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!