Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-tól hogy lesz a pontszámí...

2020-tól hogy lesz a pontszámítás?

Figyelt kérdés
Már szerencsére van egy angol komplex középfokúm.Orvosira szeretnék jelentkezni,bioszból és kémiából fogok emeltezni.De ha csak a 2. Emelt után jár a többletpont(45% fölött persze),akkor várhatóan csökkeni fog a ponthatár igaz?

2019. jan. 13. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Az egész pontszámítási rendszert megreformálják majd. De mivel nem vagyunk látnokok, így ez majd 2020-ban kiderül.
2019. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet késve válaszolok,de a lényeg,hogy ugye kötelező a B2-es nyelvvizsga ezért arra alapból nem jár többletpont,ahogy a biológia emeltre sem,mivel ugye egy emelt legalább kötelező és mivel az orvosin követelmény a biosz emelt alapból így nem kapsz rá 50 többletpontot..a másodikra ettől függetlenül jár,mert a 2.emelt az nem kötelező mindenhova,szóval kémiára megkapod a többletet. A ponthatárok meg esni fognak,ezt jelezték is Eduline-on is,meg különböző pályaválasztási rendezvények (pl.Educatio) alkalmával az egyetemi karok.Ha neked nem jár bioszra az az 50,akkor senkinek se szóval egy 50-el minimum csökkenni fog szerintem a ponthatár.Továbbá,ha belegondolsz sokan meg azért nem fognak tudni majd jelentkezni felsőoktatásba ,mert nem lesz nyelvvizsgájuk..és mivel mi szegény orvosira készülő emberek alapból 2 emeltre tanulunk,így pont,hogy sok társunk van úgy vele általában,hogy rá ér később megszerezniük a nyelvvizsgát és most inkább készülnek az emeltekre,viszont már nem tudnak kibújni ez alól.Kb. 25-30%al kevesebben fognak tudni jelentkezni orvosira emiatt 2020-ban.ez egy cikkben olvastam(Eduline)....és mivel sokkal kevesebben jelentkeznek majd így még ennyivel is csökkenni fog a ponthatár.Ha marad ez a rendszer akkor kb. szerintem egy olyan 350-370 között lesz majd a bejutási küszöb.Én 11.es vagyok,mint írtam én is orvosira készülök..csak én bioszból és fizikából fogok emeltezni. Ősszel akarom letenni a nyelvvizsgát.Te hányadikos vagy amúgy kérdező?
2019. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
És ha valaki tegyük fel emeltezik 3 tárgyból (fizika,kémia,biológia),akkor megkapja a 100 többletpontot? (Bár esélytelennek látom, hogy valaki 3-ból megy)
2019. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet későn válaszolok, de eleve nem lehetséges 3db emeltèrt 100at kapni, mivel a 2 vitt èrettsègiből lehet csak emeltet vinni.
2019. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lillaaacska válasza:
Utolsó! Ezt hogy érted, ne haragudj?
2019. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is megtudom válaszolni.Na szóval,minden helyre ahova jelentkezel,ott 2 felvételi tárgy van.pl. jelentkezel jogra.Felvételi tárgy legyen mondjuk a töri és az angol.(de lehet a magyar vagy a matek is amúgy). Ha megcsinálod töriből és angolból is az emeltet akkor kapsz 100 többletpontot a jelenlegi rendszer alapján,viszont most mivel kötelező minimum 1 emelt így a töriért nem kapnád meg az 50 többletpontot,de ettől függetlenül csak 2 felvételi tárgyat adaptálnak egy adott szakhoz,hiába csinálsz 3 emeltet,max.50 et kaphatsz rá.Ennyi az emelttel megszerezhető maximum.
2019. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!