Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit a kötelező olvasmány...

Mennyit a kötelező olvasmány japán szakon? (BTK)

Figyelt kérdés

2019. jan. 13. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
A Tanulmányi osztályon megkérdezni vagy a neptunon nincs kiírva a lista?
2019. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy összességében hány könyvet kell elolvasni, azt fejből tuti nem mondanám meg pedig japános vagyok. Vannak olyan tárgyak, amikből az órai jegyzetekkel készültem fel vizsgára, és átmentem. (Az ELTE-n tanulok jelenleg, korábban pedig a KRE-n tanultam). Most a Károli japán szakjáról fogok írni.


Több helyen leírtam már, hogy a képzés nyelvi része igen pocsék, nyugodtan le lehet "minuszozni" a kommentjeimet, de majd az első félévben te is szembesülsz vele :)


A nyelvi órákon (nyelvtan / nyelvgyakorlat) Mi az első évben a Genki I és Genki II könyvből tanultunk. Ezekből olvastunk fel, fordítottunk le mondatokat, gyakorlás pedig nem volt! Szóval ezeket a nyelvi órákat ne úgy képzeld el, mint pl. a középsuliban, ahogy a nyelvtant magyarázzák, magyarázatra nem nagyon volt példa (éppen ezért érdemes felvenni a japán nyelvhelyesség órákat!).


A nyelvgyakorlat I-II tárgy is a Genki I és Genki II-re épült az első évben. III. félévtől van a szakosodás (specializáció / minor választás). Ekkor jönnek be a komolyabb szakmai tárgyak is, mint pl. a szövegolvasás.


Akiknek nem megy annyira a nyelv, azok (általában) történelem/társadalomtörténet spec-et, illetve multimédiaismeret specializációt vesznek fel, a "jobbaknak" ott a fordítói speckó.


Ha törit vagy társadalomtörténetet veszel fel, akkor több szakirodalom is a rendelkezésedre áll... Egyébként a társadalomtörténet + történelem vagy multimédiaismeret speckón nem kell olyan sokat tanulni... (Itt meg is jegyezném, hogy vannak 20 és 30 kredites specializációk is... (Összesen 50-nek kell lennie) ezeket lehet kombózni is! Tehát felveszel pl. egy 20 kredites fordítói alapot + 30 kredites médiatudomány specet...


A társadalomtörténet I és III valamint a társadalomtörténeti szeminárium I. / III. beadandóira, és persze a kiselőadásaira 2-3 könyvből simán fel lehet készülni, és ezt a legkomolyabban mondom! Ue. a helyzet az országismeret I-II-III-IV tárgyakkal is.



A tölteléktárgyakat (pl. filozófia, nyelvtudomány (veszélyes :D) komolyabban veszik, mint a szakmai tárgyakat :)


Remélem tudtam segíteni.

2019. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!