Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Komolyan a BSc diploma lett...

Komolyan a BSc diploma lett az új érettségi?

Figyelt kérdés
Ezt mondta nekem egy egyetemi oktató, hogy az alapszak csak egy átverés és nem jó semmire, úgy vannak vele a munkáltatók, mint régen az érettségivel, hogy az a lényeg, hogy meg legyen, de semmit nem lehet vele kezdeni és mindenképp meg kell csinálni az MSc diplomát.
2019. jan. 13. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem hinném, hogy egy gépészmérnöki bsc egyenértékű lenne egy érettségivel.

Legalábbis nálunk ahhoz, hogy valakit mérnöknek felvegyenek, elég egy bsc. Érettségivel meg max technikus lehetsz.

2019. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Nehézségét, elismertségét tekintve szerintem igen. A BSc olyan, mint 50 évvel ezelőtt az érettségi volt.


De az nem igaz, hogy a munkáltatók semmibe se vennék. Üzleti területen bőven elég a BSc.

2019. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy nem jó semmire. Persze szakfüggő.
2019. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se igaz, ahogy az előttem szólók mondják.


De Bsc és Bsc között nagy különbség lehet.

2019. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sőt, hallottam már olyat munkáltatótól, hogy neki az MSc-s NEM kell, mert az neki már "túlképzett". A BSc-t keresi, aki az alapokat tudja, aztán "betanítja" az adott munkakörre, de minek tudjon többet? Így kevesebbet kell fizetni és nem fog ugrálni + fiatalabb, ezért egy ideig még nem lesznek családi kötelezettségei - szóval ez sem jó tendencia.
2019. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: ez jó. De mérnöki helyen is hallasz ilyet?
2019. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó területen már a BSc-t is keresik, mint a gazdasági, mérnöki, informatika, egyes egészségügyi szakok (pl, ápoló) és néhány pedagógiai szak is mint az óvódapedagógus, tanító. Ugyan vannak területek, ahol mester képzés nélkül nehéz munkát találni, mint pl, a bölcsész, társadalomtudományi és egyes természettudományi képzések, ennek ellenére szerintem erős kijelentés az érettségihez hasonlítani, ami csak alap készségeket mér. Azért egy alapszakon már szakterületi tárgyakat tanulsz és valamennyire megismered az adott tudományterület alapjait.
2019. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!