Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felelősségre vonhatja az...

Felelősségre vonhatja az iskola azt a diákot, aki iskolán, és tanítási időn kívül verekedésbe keveredett?

Figyelt kérdés
A 16 éves öcsémbe belekötöttek a múlt héten az egyik buszmegállóba, ő meg nem egy tutyi-mutyi lévén megvédte magát. Összeverekedtek, amit az iskola igazgatóhelyettese látott. Tegnap azzal jött haza, hogy tantestületi tárgyalása lesz az eset miatt, és az is lehet, hogy emiatt más iskolába kell átmennie. Ilyen lehetséges? Az egész délután történt bőven tanítási idő alatt. Mi köze van az iskolának az ilyen esetekhez? Az ilyen miatt jogosan kaphat iskolai büntetést?

2019. jan. 15. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az iskolának semmi köze hozzá.
2019. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
A tanuló iskolán kívül is képviseli az iskoláját. Nálunk is gond lenne ebből. Ha nem tud normálisan viselkedni, kirakhatják.
2019. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Mindössze annyi a bűne, hogy megvédte magát! Nem tudom, hogy te hogyan cselekednél, ha tök idegen emberek beléd kötnének és elkezdenék rugdosni a bokád.
2019. jan. 15. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván az iskolai meghallgatáson is el fogja ezt mondani és nem lesz következménye. Nem értem, ha önvédelem volt, mitől fél?
2019. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ez az első, véletlen balhéja, akkor érdemes aggódnia. Egy ilyen eset miatt, ráadásul önvédelem esetén, egy amúgy rendes diáknak nem lesz gondja. Ha balhés, problémás eset, akkor meg nem kell csodálkozni.
2019. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Soha nem verekedett korábban. De még mindig nem értem, hogyha valami az iskolán kívül történik, akkor amiatt miért az iskola fenyíti meg?
2019. jan. 15. 16:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat most látom, hogy rosszul írtam a kérdés alatt. Szóval NEM tanítási idő alatt történt az eset.
2019. jan. 15. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!