Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizhetek-e így ebből a...

Érettségizhetek-e így ebből a nyelvből a sulimban?

Figyelt kérdés

A gimimben régen lehetett második nyelvnek olaszt tanulni, de kb. 10 éve megszűnt ez, mert kevés volt a jelentkező. Viszont van még pár olasz szakos tanár, aki tanít szakkörként ilyen nyelvet. Én is jártam szakkörre, de aztán kiiratkoztam és elmentem egy magantanárhoz, hogy komolyabb szinten tanulhassam. Jelenleg nyelvvizsgára készülök és érettségizni is szeretnék.

Az lenne a kérdésem, hogyha a sulim hivatalos tantervében nem szerepel ez a nyelv, attól még érettségizhetek-e belőle? (Őszintén szólva örülnék, ha nem a saját iskolámban kéne, mert nem voltam túl jóban a tanárral, félek, hogy kiszúrna velem.)


2019. jan. 15. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Még iskolába jársz ugye? Akkor kérvényezned kell, hogy vendégtanuló lehess egy olyan iskolában ahol tanítanak olaszt (ezt az iskoládban az igazgatónak kell jelezned), és abban az iskolában ahova betesznek, a gimis 4 éves anyagból kell osztályozó vizsgát csinálnod, és utána mehetsz érettségire.
2019. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja és amúgy ez a 'vendégtanuló' nem jelenti, hogy be kell járnod órákra meg semmi ilyesmi, csak az osztályozó vizsgára meg az érettségire kell bemenned
2019. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erről a vendégtanulói jogviszonyról hallottam, de ha a saját sulimban is vannak olasztanárok, akik lebonyolítanák az osztályozóvizsgát, akkor is igényelnem kell? Mert elvileg a feltételek megvannak hozzá a saját sulimban.
2019. febr. 2. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert ha a sulidban nem tanítanak olaszt jelenleg, akkor nem szerveznek abból a nyelvből érettségi vizsgát. Csak olyan tárgyból tudsz érettségizni amit jelenleg tanítanak az iskolában.
2019. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, akkor beszélek erről az igazgatóval.
2019. febr. 2. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!