Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bethlen Gábor Gimnázium (11....

Bethlen Gábor Gimnázium (11. ker),6 osztályos gimi- milyen átlaggal lehet bekerülni?

Figyelt kérdés
A honlapon írják a min.4,2 átlagot, de nem derül ki, hogy ez főtárgyakból értendő vagy mindenből, vagyis: ének, tesi, erkölcstan, stb. - mert nagyon nem mindegy! Légyszi akik odajárnak, vagy szülők, akiknek a gyereke odajár, segítsék ki ezzel az infoval a stresszes, aggódó, központi felvételi előtt álló gyerekeket :-)

#@Bethlen #@6osztályos #@központi #@felvételi
2019. jan. 16. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az összes tantárgyra igaz. Ha írtok egy jó felvételit (kb 60+ pont)akkor simán bekerültök.
2019. jan. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nem látom a Bethlen honlapján hogy az átlag miben befolyásolja a felvételit.

Központi 50+50 pontja, hozott pont (50) és a szóbeli (50). Nekünk azt mondták, hogy bizonyos központi írásbeli pontszám alatt nem hívnak be szóbelizni.

2019. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A felvételit nem is befolyásolja, de az iskola színvonalát kb. be lehet vele lőni. Ha úgy 4,2 az átlagod, hogy csak a főtárgyakból, akkor az összesből biztos, hogy 4,6- 4,7.-és akkor egy magasabb színvonalú iskola, mintha tesivel együtt kell 4,2-nek lenni. Ebből meg kb. ki lehet találni, hogy kinek milyen esélyei vannak, mert az adott évi ponthatárból nehezebb tippelni, ez függ az adott évi felvételi nehézségétől is. De még kezdők vagyunk :-)
2019. jan. 17. 08:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Tavaly 330 jelentkeztek a suliba és 60 embert vettek fel. A legalacsonyabb pontszámú tanuló aki bejutott az a 108-dik volt. Mi ez alapján jelöljük be ezt az iskolát.

Idén szerintem többen fogják megjelölni ezt az iskolát mert a mostani hatodik népesebb, mint a tavalyi. Érzésemnszerint a 4,2-vel csak a szóbeliről zárják ki az esélyteleneket. Bár nem értem hogy miért nem csinálják azt hogy szóbelire csak bizonyos pontszámtól hívnak be.

Sok sikert a felvetelihez.

2019. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát kiderül. Ezek szerint ti is most próbálkoztok. Hajrá mindenkinek :-)
2019. jan. 18. 14:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a pesti ?
2019. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen Budapest XI. kerület, Bethlen Gábor Általános Iskola és (Újreál) Gimnázium.
2019. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!