Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ha nem megyek...

Mi történik ha nem megyek vizsgázni?

Figyelt kérdés

Felvettem a tárgyhoz kapcsolódó vizsgát, de nem akarok vizsgázni belőle. Le tudom adni a vizsgát?(és ha igen akkor mi a következménye?)Nem épül rá semmilyen tárgy úgyhogy kövi félévben felvenném újra (másik tanárhoz). Illetve még arra lennék kíváncsi, hogy beszámít a tanulmányi átlagba ha nem jelenek meg?

Köszi előre is.



2019. jan. 16. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A vizsga előtt 48 órával tudod leadni. Nincs következménye, ha nem épül rá semmi, akkor nem csúszol. Javítson ki valaki, ha nem így van, de én úgy tudom, a nem teljesített tárgyakra elégtelent kapsz, és így minden bizonnyal ez lehúzza a tanulmányi átlagodat.
2019. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A súlyozott átlagba tudtommal nem számít bele.
2019. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyetemfüggő, nálunk előző nap délig lehet leadni.

Ha egy vizsgára sem jelentkezel (ha a határidő előtt leadod), akkor megbuksz a tárgyból. Ez a súlyozott tanulmányi átlagba nem számít bele (tehát nem olyan, mintha lenne egy 1-esed). Viszont nálunk van ún. korrigált kredit index, ez számít az ösztöndíjhoz és a kollégiumok felvételijénél tanulmányi pontként. Ennek a számításakor számítanak egy súlyozott átlagot, de úgy, hogy a nevezőben mindig 30 van (tehát nem a teljesített kreditek száma), viszont utána megszorozzák a teljesített/felvett kreditaránnyal. (Azaz ha pl. van 28 kreditnyi 5-ösöd, meg ez a bukott tárgy 5 kredit, akkor a korrigált kredit indexed (28*5)/30*28/33)

Jövőre minden további nélkül fel tudod venni.

Ha nem adod le (időben) a vizsgát, de nem mész el, akkor "Nem jelent meg" bejegyzést kapsz, ami átlag és bukás szempontjából ugyanaz, viszont nem számít bele az elhasznált vizsgaalkalmakba. (Ez akkor számít, hogy ha hatodjára buksz egy vizsgán kirúgnak az egyetemről - ebbe a "nem jelent meg"-alkalmak nem számítanak bele. Valamint van olyan, hogy az utolsó vizsgahéten javító alkalmat biztosítanak, de csak az mehet, aki egyszer már volt (azaz ha csak nem jelent meg, akkor nem jelentkezhet erre az alkalomra sem).

Amiket leírtam BME GPK-n érvényesek, akár még karonként is, de egyetemenként biztosan más szabályok vannak.

2019. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. jan. 18. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!