Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy BGE? A két egyetem...

ELTE vagy BGE? A két egyetem valamelyikén szeretném megjelölni a gazdálkodási és menedzsment szakot, és érdekelne, hogy szerintetek melyik helyen jobb az oktatás, melyiket lenne érdemesebb választanom.

Figyelt kérdés
A személyes tapasztalataitokra, véleményetekre lennék kíváncsi. Az is érdekelne, hogy van-e lehetőség ezeken a helyeken nyelvtanulásra, és ha igen, milyenek a nyelvórák. Milyen a közösség? Emellett még a pénzügyi és számviteli szak is érdekel, de nem tudom pontosan, hogy mi a különbség a gazdmen és a psz között. Gondolom, a psz matekosabb, de ezzel kapcsolatban is várom a tapasztalatokat.

2019. jan. 16. 21:46
 1/2 anonim válasza:

Én a BGE pénzügy és számvitel szakon vagyok első éves. Nagyon tudom ajánlani ezt a sulit, a legjobb döntés volt, hogy ide jöttem. Nagyon jó, összetartó a közösség. Sok programot szerveznek, ahol megismerheted a hallgatótársaidat.

Üzleti idegen nyelvet tanulhatsz a 2.évben, több nyelv közül is választhatsz (a leggyakoribb az angol, német).

Igazából nincs sok különbség a két szak között. Az első pár félévben szinte ugyanazt tanuljuk, a változás majd a specializációnál van. A suli honlapján ( [link] megtalálod a tantervet, azt is hogy milyen tantárgyakat tanulsz majd.

Sok sikert, remélem segítettem.:)

2019. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én ugyan nemzetközi gazdálkodást tanultam a BGE-n, de az eleje hasonló. A nyelvtanulás szerintem jó, bár a gazdasági nyelvet tanítják, szóval nem feltétlen ad a mindennapi élethez nyelvtudást, legalábbis ha egy nyelvet kezdő szintről kezdesz. A diplomához meg 2 nyelvvizsga kell, gazdasági (az egyiket ki lehet váltani felsőfokkal). Amúgy én a BGE-t javaslom az ELTE-n felül, már csak azért, mert ennek az egyetemnek eleve ez a profilja.
2019. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!