Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki másoddiplomát szerez?

Figyelt kérdés
2019. jan. 18. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ez most komoly kérdés?? Van első diploma. És van másoddiploma. Vagyis nem első.
2019. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem, mert ha valaki BSc után csinál egy MSc képzést, akkor az nem másoddiplomának fog minősülni. De az sem, hogy ha egy másik BSc-t csinál. Valami mást jelent a másoddiploma, csak nem tudom mit.
2019. jan. 18. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Az első rosszul válaszolt:(

A másoddiplomát olyan képzés után kapod, amire csak már egy meglévő diploma birtokában jelentkezhetsz.

Most már ez ugye általános a bolognaival, így az összes mesterképzés ilyen, de ha mondjuk két alapképzést végzel el, akkor a második nem másoddiploma, hanem második diploma.

De a másoddiploma régebbi, mint a bolognai rendszer, régen sokkal kevesebb ilyen képzés volt, így egyfajta különlegességnek, "plusznak", számított.

2019. jan. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Az MA nem másoddiploma, hanem kvázi az első folytatása. A másoddiploma egy teljesen más szak elvégzése a diplomád birtokában.
2019. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a mesterképzés sem másoddiplomát ad.
2019. jan. 18. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Most már hivatalosan nincsenek is másoddiplomák. A bolognai előtt ezekre is a felvételi eljárásban (mai felvi) lehetett jelentkezni, maghatározott jellegű diploma birtokában, "D" kóddal jelölték őket, és mind költségtérítéses volt.

Most már szakirányú továbbképzéseknek hívják őket. Meghatározott jellegű alap, illetve mesterképzés után lehet jelentkezni rájuk, de már az egyetemek intézik, nem a felvi. Természetesen fizetősek. Általában 4 féléves képzések, és 2 évente szokták indítani őket.

2019. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

[link]


A másoddiploma NEM HIVATALOSAN az első utáni diploma, ahogy írták.

2019. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Másoddiploma még abból az időszakból van amikor nem volt alapképzés meg mesterképzés, csak főiskolai vagy egyetemi diploma. Volt az első és a második diploma amit megszerzel, a második pedig "másoddiploma". Ma már ennél cizelláltabbak a szabályok de pl a felvin tettenérhető a felvételi követelményeknél néhol, hogy más a követelmény azoknak akik másoddiplomás képzésre jelentkeznek, nekik csatolniuk kell az első diplomájuk igazolását.
2019. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!