Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e Sopronban jól fizető,...

Van-e Sopronban jól fizető, egyetem mellett is végezhető diákmunka?

Figyelt kérdés
Töröm a fejem, hogy Sopronba megyek erdőmérnöki szakra, ami nyilván kolesszal vagy inkább albérlettel járna, ráadásul a mindennapok sincsenek ingyen. Ki lehet jönni pozitív egyenleggel egy hónapból?

2019. jan. 18. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Aki keres az talál munkát, ha más nem, a melódiáknál. Fiúk könnyen találnak alkalmi munkákat osztrákban, azok általában jól fizetnek (szüret, egyéb szőlőmunkák, hajtások).

Ha jól tanulsz, vagy nagycsaládos vagy, messze laksz, akkor kaphatsz tanulmányi és/vagy szociális ösztöndíjat, de az nem sok, nekem pl a legolcsóbb koli árát majdnem teljesen fedezi a tanulmányi (3,18-as átlagra)


Az albérletet egyeltalán nem ajánlom, főleg elsőévesként, mert egyrészt baromi drága, másrészt nagyon kimaradsz a társasági életből. Az első félévben még csak alibi tárgyak vannak, alig kell tanulni, annak az ismerkedésről, a város megismeréséről és a bulizásról kell szólnia. A koliban akármi kérdésed, problémád van, vagy zükséged van valamire, mindig találsz olyat aki a segítségedre lesz.

2019. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még mindig az első válaszoló vagyok:


Én is erdőmérnökin vagyok, szóval ha valamire még kíváncsi vagy kérdezz bátran :D

2019. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt is hallottam, hogy az egyetemnek 300 milliós tartozása van, így a gyakorlati oktatás eléggé alibi. Ez igaz?

A másik dolog, hogy tényleg kell ismerős az elhelyezkedéshez? Nagyon nem agrár irányból jövök, úgyhogy nincsenek kapcsolataim.

2019. febr. 3. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!