Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi többletpont! Arra a...

Felvételi többletpont! Arra a tantárgyra is megkapom az 50 többletpontot amit nem számít bele a pontszámításba?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy milyen esetekben jár az emelt érettségi vizsgára a plusz 50 pont. Azzal tisztábban vagyok,hogy csak akkor adható, hogyha a felvételiző eléri az adott tantárgyból a 45%-ot. De viszont arról seholsemm találtam semmilyen információt,hogy mi van abban az esetben ha:

Egy adott egyetem gazdálkodástudományi karára szeretnék jelentkezni ahol az alábbi tantárgyak közül 2 elvárás:

-matematika

-idegen nyelv

-történelem

-közgazdaság alapismeretek

Tehát ezeket a tantárgyakat veszik figyelembe...

A pontszámítási módszerek közül mindenképpen 2 tantárgy érettségi eredményének duplázása és a többletpontokat számító módszer előnyösebb számomra.

Szóval az alábbi tantárgyakat választanám:

-matematika középszint

-közgazdaság alapismeretek emelt szint

Tehát az biztos, hogy a közgáz érettségire megkapom az 50 pontot... de mi van akkor ha én a matek és közgáz eredményemet akarom duplázni, de emeltszinten érettségizek történelemből de annak az érettségi eredménye nem fog számítani (vszeg kicsivel több mint 45%-ra sikerülne) és arra ugyanugy megkapom a +50pontot annak ellenére hogy nem a töri eredményét duplázom.


Tfh.

Matematika középszint 90%

Közg.al.ism. emeltstint 80%

Töri emeltszint 46%

Akkor mennyi lesz a pontom?

I. (90+80)*2+50=390


Vagy


II. (90+80)*2+100=460,

azaz arra a tantárgyra is megkapom az 50pontot amit nem duplázok????


És igen azzal is tisztában vagyok, hogy a kalkulátor automatikusan a kedvezőbb pontszámitást veszi figyelembe....

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 18. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra a tárgyra,amit nem számítanak be, nem kapsz többletpontot.
2019. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis 390.
2019. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkapnád, a kalkulátor mutatta volna.Amúgy sem 460 hanem 440 pontod lett volna. De nem lesz.
2019. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!