Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Titeket nem háborít fel az,...

Titeket nem háborít fel az, hogy a diplomához nyelvvizsgát kell lerakni?

Figyelt kérdés

Engem az is felháborít, hogy az emberek a nagyobb sikerért, több pénzért tanulnak, holott a jólétet mindenkinek biztosítani kéne és nem szabad hagyni a szegénységet és azt se, hogy gátlástalanul gazdagodjanak! Bérmunkával kéne leszámolni es a tanulást is munkának kezelni.

Nem elég, hogy a tanulást a jobb bérmunka kisajításáért használják, de van pofájuk feltételt szabni a diplomához. Ez igazi jobboldali elnyomás!


2019. jan. 19. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Könyörgöm, mondd, hogy csak szarkazmus!


Ha mégsem: miből biztosítanád mindenkinek a jólétet?

A másik... És mondom ezt úgy, hogy nem vagyok gazdag:

Mit értesz gátlástalan gazdagodás alatt? Mert ha a tolvaj politikusokat, akkor igen, igazad van!

De ha egy olyat, aki évekig tanult ezért, és utána napi 16 órákat dolgozik, az miért ne kereshetne többet, mint az, aki nyolc általánossal 4 órában takarít?

2019. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A nyelvvizsga meg... A legtöbb országban alapból beszélnek két nyelven. Itthon ebben nagyon el vagyunk maradva.
2019. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem háborít fel a nyelvvizsgakövetelmény, sőt mélysegesen egyetértek vele. A mai világban mindenkinek legalább két nyelven kéne tudnia beszélni. Szűklátókörű az aki szerint elég ha egy szakember csak magyarul tud.


Sok minden nem tetszik az oktatáspolitikában de a 2020-as szigorításokkal (köztük a nyelvvizsga megszerzésével) egyetértek.

2019. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Maximálisan egyetértek vele (és a szigorításokkal is, mert a gimnáziumi évek legfontosabb feladata használható nyelvtudást szerezni, az egyetemen már ideális esetben használni is kellene a nyelvet + nem ezzel tölteni az időt, hanem a szakági ismeretekkel). Annyiban nem értek egyet az egyik korábbi válaszolóval, hogy amíg a legtöbb ember egy idegen nyelvvel sem boldogul, nem erőltetném a 2. nyelvet, csak a tagozatos osztályokban.
2019. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Na megjött a kommunista...


Nem, nem felháborito, hogy kell nyelvvizsga és az sem, hogy van aki többet keres mint én vagy te.


A nyelvvizsga dologgal annyi a probléma, hogy bár az elvárás ott van, hogy mindnekinek legyen nyelvvizsgája, a megfelelő körülmények nincsenek biztositva ehhez. Nekem ugyan van angolból felsőfokúm, de pl aki nem foglalkozuk komolyan a nyelvekkel mert mondjuk a természettudományos tárgyak árdeklik, vagy egyszerüen csak nincs hozzá érzéke annak nehéz letenni még egy középfokú nyelvvizsgát is. Rengetegen voltak az osztályomban, akik szinötös tanulók voltak mégis tanárhoz jártak, hogy egyáltalán le tudják lenni a középfokút, mert az iskolai oktatás szar szinvonalú, semmit nem haladnak. Akinek mondjuk nins pénze erre, hogy hetente 1-2x 1500-2000 feletti összeget kiadjanak a szülei, az szarban van ilyen esetben.

2019. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem háborít fel.


Jobb esetben az ember már középiskolásként lerak legalább egy nyelvvizsgát. Nehogy már egyetem végéig olyan nehéz legyen mondjuk egy közép angolt lerakni.

2019. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!