Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen a gyógytornász...

Tényleg ilyen a gyógytornász szak?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy reggel 8tól délután 5-6ig bent kell maradni?

Mennyire lehet egy ilyen szak mellett sportolni, esetleg heti egy nap diákmunka?

Mennyire gondoljátok nehéznek a szakot? Érdeklődési körrel túl lehet élni? Gondolok itt az anatómiára és élettanra.

2 nyelven beszélek, hobbim a nyelvtanulas, fejlesztés (ennek a 2 nyelvnek a fejlesztése), szerintetek lehet hasznát venni ebben a hivatásban? Nem szívesen mondanék le a nyelvtanulasrol és a jelenlegi szintemrol se (c1 és b2).

Kulfoldet nézve biztos vagyok benne, hogy Megeri, azonban kivancsian várom azok véleményét akik ezt a szakot csináljak és jobban belelatnak a dologba.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 19. 14:16
 1/6 Yolo2 ***** válasza:
100%

Az első pár félévben valóban tud necces lenni az órarend, de azért hamar ki tudja tapasztalni az ember, hogy mik azok az órák amik skippelhetőek és máris nem kell olyan sokat bent lenni.

Sportolni minden gond nélkül lehet, maximum ha magas szinten, versenyszerűen tolod, akkor lehet probléma összeegyeztetni a sulit a rengeteg edzéssel, versennyel. Diákmunkát szintén simán vállalhatsz mellette, véleményem szerint jobb egy olyat találni ahol rugalmasan kezelik a beosztást, és/vagy reggeli + délutáni munkavégzés van, mert akkor nem kell arra hagyatkoznod, hogy vajon össze tudod-e sakkozni az órarendedet úgy, hogy legyen 1 totál szabad napod.

Nehézség teljesen szubjektív, szóval ne az itt kapott válaszok tántorítsanak el. :D Számomra az eleje nehezebb volt, amíg átálltam a gimis tanulási stílusról az egyetemire, utána viszont egyáltalán nem volt vészes. Az érdeklődési körös kérdéssel nem értem mire gondolsz.

Kevés olyan hivatást tudok elképzelni ahol nem tudod hasznát venni az idegennyelveknek, úgyhogy természetesen itt is tudod kamatoztatni. Azt viszont vedd figyelembe, hogy egyelőre a nyelvtanulási lehetőségek elég gyérek, igazából csak angol és német az opció és ezek is inkább a középfokú tudásszintet célozzák meg, szóval ha c1-ed van akkor egyik sem lesz valami nagy kihívás.

2019. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, nagyon hálás vagyok érte!

Nem tudom, már sokszor gondolkodtam, hogy lehet nem lenne való nekem ez a szak, azért mert szeretnék mellette dolgozni is kB 15orat per hét,.. Igaz ez hülye felfogás, a tanulásba a legjobb befektetni, de 4 évig úgy élni 20+evesen hogy semmid sincs..ez alatt azt a plusz egy-két dolgot értem, ami mondjuk szórakozásra szánt pénz lenne,nem pedig arra, hogy diákmunkabol autót fogsz venni...

2019. jan. 20. 19:34
 3/6 Yolo2 ***** válasza:
Ha megélhetésre nem, csak szórakozásra, meg a saját kis vásárlásaidra akarsz pénzt, azt simán meg tudod keresni a suli mellett, szóval emiatt ne tántorodj el. (Hála istennek nekem is csak ennyit kellett előteremtenem és emellett egy idő után megtakarításom is volt.)
2019. jan. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg olyan, még a leglazább félévemben sem jöttem el 3-nál hamarabb és volt olyan, hogy 6-ig bent ültem 4 napig, az ötödik napon meg este 19:30ig reggel 8-tól.Aki nálunk diákmunkázott, annak folyamatosan el kellett mennie az órákról és mivel gyakorlatorientált a képzés, szinte csak gyakorlatod van. Ha azokat kihagyod: vagy a vizsgán buksz meg vagy el se engednek vizsgázni, nem egy csoporttársam volt, aki ezért csúszott, mert dolgozott.

Az anatómiánál az érdeklődési kör nem számít, mert ha érdekel, ha nem, meg kell tanulni és iszonyat erősen kérik vissza. Érdekes, hogy az élettant írja mindenki, ami lópikula az anathoz és a mozgástanhoz képest. Nyelvet tudsz tanulni mellette, te osztod be. És ha csak nem hétvégi munkád van, ahol tudsz tanulni, a munka felejtős.

2019. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, meg kötelező

az úszás

2019. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagyis az SE-n

kötelező

2019. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!