Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon gyehennán állok fizikáb...

Nagyon gyehennán állok fizikából, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok egy viszonylag erősnek mondott gimnáziumban, biológia-kémia tagozaton. A jegyeim jónak mondhatók a többi tantárgyból, de fizikából 1.80 a félévi átlagom, és nagyon félek, hogy bukni fogok félévkor. Igazság szerint nagyon nehéznek érzem a fizika tananyagát, mert általános iskolában csak papíron volt fizikánk, abból állt egy óra, hogy a depresszióban szenvedő, hisztériázó tanárnő fél órán keresztül feleltetett, majd az óra utolsó perceiben ledarálta a tananyagot, és ennyi. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy meg sem próbáltam megérteni a fizikát, tengtem-lengtem az órán, és valahogy összehoztam egy négyes átlagot mindig. Abban reménykedtem egész nyolcadikban, hogyha felvesznek egy erős gimibe, akkor (remélhetőleg) normális tanárok fognak tanítani. Hát, nem így lett. Fizikából kifogtuk a lehető legrosszabb tanárt, semmit sem magyaráz el, csak feldobál pár képletet a táblára, oldjuk meg magunktól. Év elején kaptam egy hármast, aztán egy alig kettes témazáró dolgozat tulajdonosa lettem, most pedig, félév előtt, írtunk szintén egy nagydolgozatot, ami csodálatos módon, egyes lett (sajna számítottam rá, de azért egy kettesnek jobban örültem volna). Pedig arra jobban készültem, mint az előző dolgozatra, sőt. Átnyálaztam a tankönyvet, kigyüjtöttem az összes előforduló képletet, feladatokat is oldottam meg, de arra nem számítottam, hogy teljesen másfajta számolásokat rak bele a dolgozatba... Sajnos nem én voltam az egyedüli, aki így járt, bár a szerencsésebbek összehoztak egy hármast az internet segítségével. Nagyon félek attól, hogy év végére sem tudom magam felhúzni, magántanárhoz pedig nem tudok járni, mert a szüleim anyagi helyzete nem teszi lehetővé ezt számomra (főleg, hogy anyu már kórházban van két és fél hete...), az osztálytársaim pedig vagy abban a cipőben járnak, mint én, vagy nincs idejük korrepetálni engem, amit abszolút meg is értek. A kérdésem annyi lenne, hogy milyen online/könyvtári anyagot tudnátok ajánlani, hogy felzárkózhassak? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2019. jan. 20. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

1,8-ra nem buktathat. A javaslataim:

1. Használd a tankönyvedet! Tanuld meg a fontosabb képleteket és fogalmakat, a feladatokat oldd meg!

2. A középiskolai tananyag a sulinet digitális tudásbázisban is fent van, keress rá! Ez mondjuk nem túl olvasmányos, meglehetősen tömör.

3. Ha valamit nem értesz, kérdezz! Első körben a tanárodat, második körben egy ügyesebb osztálytársadat, harmadik körben ide is kiírhatsz kérdést.

Ha amúgy jó tanuló vagy, akármilyen idióta a tanár, egy hármast biztosan össze tudsz hozni.

2019. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. :)
2019. jan. 20. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyi az is sokat segit ám ha csak 1-2 órát veszel egy magántanártól.Ez mègcsak nem is drága s ha egyetimástát fogsz ki ők mèg olcsóbbak.Èn javaslom neked ezt s megoldást is.
2019. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2,00 alatt nagyon is buktathat, hacsak az iskolának nincs erre valami külön szabályzata.


Sajna érdemben segíteni nem tudok, bocsi.

2019. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!