Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a könnyűipari...

Mennyire nehéz a könnyűipari mérnöki?

Figyelt kérdés

Megtetszett ez a szak számomra, bár korábban csak bölcsész szakokat nézegettem(tanári, nyelvszak).

Viszont ez kifejezetten megtetszett.

Viszont nem vagyok biztos magamban..

Középiskolában nem voltam holmi jó matekból..

Mindig 3-as voltam, nagyon jó esetben max 4-es.

Fizikát szerettem, de nem feltétlen voltam a szerelmi rabja, abból is kb. 3-as voltam mindig.


Még olvastam, hogy kémia is van, ez egy kicsit elbizonytalanított, mert ez pl. nem is érdekelt.


Emellett pedig még van közgáz is a könnyűiparin, ami pedig állítólag "szórótárgy". Ijesztőnek hangzik, bár nem tudom.

Mi lehet benne a nehéz?


Ezt a szakot könnyebnek írták le, mint a többi mérnökit, egyébként.

Valóban így van?

Ha minden nap tanulok 1-2 órát, teljesíthető közepes matek és fizika tudással?


Köszönöm előre is!



2019. jan. 20. 19:24
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja igen, a matek érettségim 48% lett, nem valami elbűvölő. Talán ha még most jelentkeznék megint matek érettségire, jobbra is megcsinálhatom.

Ezzel a tudással inkább hanyagoljam vagy még a nyáron van időm felhúzni a tudásomat?

Fizikából nem érettségiztem, infoból igen, 80%.

Fizikát is szívesen felfrissíteném.

Ezt még szerettem volna hozzáírni, csak nem volt annyi eszem már.

2019. jan. 20. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz.

Cserébe semmit nem ér.

Elég sok könnyűiparis ismerősöm van, OE-s voltam.

Szóval felejtsd el inkább, ha jót akarsz magadnak.

2019. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ezt a képzést csak akkor érdemes csinálni ha duális képzésben tanulsz vagy az egyetem mellett dolgozol a szakmában (jelen esetben nyomda-csomagolás, minőségirányítás) és kapcsolatokat építesz ki.

Egyébként ez a szak már nem indul az óbudai egyetemen.

2020. dec. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!