Megéri fellebbezni?

Figyelt kérdés
Igazából most írtam felvételit, de nagyon nagyon nehéz volt-matek, magyar, mindegyik-és tudom, hogy nem lesz 60 pont felett..A III. kerületi Kőrösi Csoma Sándor kéttannyelvű Gimnáziumba szeretnék jelentkezni-mindegyik tagozatot megjelöltem-de ahhoz minimum 70 pontis felvételi kellett volna. Ha majd fellebbezünk azzal az indokkal, ha a Kőrösin múlik a jövőm, milyen céljaim vannak ésatöbbi, akkor az megéri? Felvennének? Mellékesen, az iskola amibe járok szintén Baptista és ismeri egymást a két suli.. Hátha van egy kis befolyás.. Kitűnő tanuló vagyok, a vitt jegyeimmel-és az egész nyolc évemmel-nincsen gond, az pipa. Várjak még, s nyugodtan szóbelizzek le? Az még növelné az esélyem? SOS valaki segítsen:(

2019. jan. 20. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitűnő tanuló vagy hogy nem sikerült elérni 70 nevetséges pontot? ...
2019. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezen múlik a jövőd és a fellebbezésnek így nincs semmilyen alapja. Akkor lenne jogos a fellebbezés, ha pl valami zavaró tényező lett volna az írás alatt, ami miatt nem tudtál figyelni, mondjuk a felügyelő tanárok beszélgettel a teremben vagy hasonló. Menj el szóbelire aztán meglátod, ha mégse sikerül bekerülni majd ősszel megpróbálhatsz átiratkozni.
2019. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Ha beleírod a fellebbezésbe, hogy a "Kőrösin múlik a jövőd", akkor nemes egyszerűséggel körbe fognak röhögni.

Sajnos ez egy olyan dolog, hogy adottak a játékszabályok, és ha azok szerint játszol, akkor felvesznek, ha nem, akkor nem. Ennyi erővel mindenki fellebbezhetne valamilyen nevetséges indokkal.

Azonban szerintem is nehezebb volt a matek idén, mint szokott (a magyart még nem néztem), így elképzelhető, hogy másoknak is kevésbé sikerült jól, így nem is feltétlenül mérvadó a 70 pontos felvételi.

Befolyásst pedig a KLIK óta nagyon nehéz érvényesíteni, mivelhogy az egész történet központosítva van, így nem az iskolákon múlik, hogy kit vesznek fel.

2019. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezni csak akkor lehet ha valamilyen méltánytalanság ért vagy a központid javításában valami hibát találsz. Ha írsz egy fellebbezés hogy elszúrtam az írásbelimet és a Kőrösibe akarok menni brühühü, akkor nevetség tárgya leszel.

A helyedben megvárnám a szóbelit (ha Neked nehéz volt akkor másnak is, ráadásul még nincs hivatalos értesítésed az elért pontszámaidról) és ha nem vesznek fel akkor adhatsz be méltányossági kérelmet. Persze ekkor is simán elutasíthatnak. Mert az iskola miért is cserélne le egy több pontszámot elért tanulót éppen rád.

Esetleg a két suli leboltolhatná egymás között az átvételedet létszámon felül.

2019. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló! A felvételi a tudásodon kívül a logikádat és koncentrációs képességeidet is méri! Nem 2x45 perces lap fogja jellemezni a tanulásom:D

A többi választ meg köszönöm:)

2019. jan. 22. 18:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 90 pont felé írtam még emlékszem:) ugyan úgy meg kellett írnom, szóval ne magyarázd el milyen, mert tudom.
2019. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor meg?:) Ha nem írom meg jól, mert mondjuk problémám volt aznap vagy bármi egyéb, attól még lehetek kitűnő tanuló.
2019. jan. 24. 15:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező. Attól hogy kitűnő vagy egy àltalános iskolában még nem jelenti azt hogy a felvételidet automatikusan jóra írod meg. A felvételin egy dobásod van és senkit se érdekel hogy rossz napod volt akármi miatt.

Általában a továbbtanulásod negyedrésze a hozott pont, fele az írásbeli és negyedrésze a szóbeli. Ha az írásbelidet elrontottad akkor igyekezz a szóbelit maxosra kihozni.

Bármi is a célod és bármin is múlik a célod az iskola azt a diákot fogja felvenni aki összességben a felvételin jobban teljesít. Ha ebben a versenyben alulmaradsz, akkor keresned kell B tervet. Abban bízni nem lehet hogy majd gy tőled jobb eredményű tanulót nem vesznek fel mert neked céljaid és terveid vannak a Kőrösiben és kell a hely neked.

Az írásbelid után írhatsz fellebezést ami ha jogos akkor emelkedhet a ponthatár.

2019. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. jan. 24. 17:39
 10/12 anonim válasza:
Kedves kérdező! Nem értem, hogy ha egy kitűnő tanuló vagy országos átlag feletti pontszámmal, mi okod van a Kőrösibe menni? Tudom jönnek most a ne szóljak bele jellegű válaszok, de tényleg érdekel, mi az ami egy jó tanulót vonz abba a kritikán aluli, szornyu szar iskolába. Ne aggódj én is idén felvételizek, 73 pontom lett és kitűnő vagyok, de még utolsó, tartalék sikolának sem jeloltem meg mivel ott a tanitasi szint egyenlo a nullaval. Es hogy ezt honnan tudom? A testverem 2 evig oda jart 66 pontal vettek fel 2015-ben es tavaly el is ment onnan mert konkretan nem tanult azalatt a 2 ev alatt semmit es nem tudodt volna az ottani szintel leeretsegizni, ezert atment a Xantusba amit azota is szeret. Tenyleg ne szoljon le senki ne valaki adjon mar egy ertelmes valaszt hogy az az iskla miert ennyire nepszeru es reklamozott?
2019. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!