Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges, hogy valakinek...

Lehetséges, hogy valakinek azért nem lesz soha diplomája, mert képtelen megírni egy szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Én kb. ott tartok, hogy 2 könnyebb tárgyam van hátra a végzésig (most 1 ill. tavasszal 1), tavasszal végeznék, de a szakdolgozatot még el se tudtam kezdeni. Semmi ötletem, semmi elképzelésem, semmi kreativitásom és elsősorban semmi motivációm, pedig a legkisebb rosszt választottam a témák közül (a többitől még a hideg is kirázott mikor elolvastam a téma címét). Kb. azon gondolkozom, hogy meg kellene venni, mert most jutottam el odáig, hogy el tudjam kezdeni, de 1 hét alatt kemény 1 oldalt írtam. Gőzöm sincs az egészről, arról, hogy mit kell bele írni, hogyan kell beleírni stb. Egy vizsgára ezerszer könnyebb felkészülni (legyen bármilyen nehéz), mert célirányosan tudom mit kell tanulni, de a szakdolgozat nagyon absztrakt. Mi a fenének írni szakdogát? Áhh, adjatok valami tanácsot! Létezik, hogy a szakdogán múlhat egy diploma? Mással is fordult már elő ilyen?

2019. jan. 21. 10:24
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

1. A szakdolgozatra a TVSz-ben vagy máshol megadott tartalomjegyzék megadja mit hova kell írni.

2. A beleírandó szöveghez segítséget nyújt, ha áttekintesz néhány korábbi szakdolgozatot.

3. Állíts fel párhuzamot a témád és az olvasott szakdolgozat között, ahol, amit írt az a dolgozat, azon a helyen a sajátodat fejtsd ki!

4. Kérj meg 1-2-10 éve végzett személyt, hogy olvassa el, és mondja meg, mit hiányol.

5. Kérj segítséget évfolyamtárstól, témavezetőtől!

2019. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A motiváció rajtad múlik.

A többi megoldható. Minden intézménynek van szabályzata a szakdolgozat formai követelményeire, ami tartalmazza az hivatkozások helyes használatát is. De ebben a témavezetőd is segít. A témavezető segít felépíteni is a dolgozatot.

Nem kell kapásból megírni. Készítesz egy tartalomjegyzék tervet, átbeszélitek, tanácsokat ad, hogy mit kéne máshogy, vagy mire térj még ki. Aztán részenként elkezded írni, és a részekből összeáll az egész. Nem olyan nehéz.

És igen, van több ismerősöm is, akinek minden záróvizsgája megvan, de nem írta meg a szakdolgozatát, így nincs diplomája.

2019. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Kérj segítséget a konzulensedtől, senki sem úgy született, hogy tudja. És igen, nézz át más szakdolikat. És igen, én is ismerek olyat, akinek ezen ment el a diplomája (bár ez extrém ritka, egy szakdoli azért nem a világ, csak csinálni kell!) Egyébként visszatekintve ez volt az egyik leghasznosabb feladat, amit az egyetemen valaha kaptam (persze ez témafüggő, én az enyémet szerencsére szerettem).

NE halogasd, mert akkor leadás előtt 2 héttel fogsz ide írni, hogy "jaj nekem"!

Mert ez tényleg nem ördöngősség, az a titka, hogy csinálni kell - nem kell elsőre jónak lennie, amit leírsz, átalakítani mindig lehet, sőt, kell is!

2019. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!