Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kit hány pontos központival...

Kit hány pontos központival vettek fel a Xantusba korábban?

Figyelt kérdés

Milyen volt a szóbeli ? Ott hány pontot kaptatok? Német, orosz, olasz szakokon nincs angol szóbeli, ott hogyan számolják a pontokat?


Akik most jelentkeznek oda, hány pontos felvételit írtak ?

Köszi a vàlaszokat!

Köszi a válaszokat !



2019. jan. 22. 07:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Hali, engem 5 éve 56 ponttal vettek fel, a szóbelin egy teljesen átlagos beszélgetés volt családról, hobbikról stb, angol részénél ha jól emlékszem egy képről kellett beszélni. Ja és közel max pontot kaptam a szóbelire azt hiszem, ne haragudj, nem ma volt. :D Ha van még bármi kérdésed nyugodtan írj.
2019. jan. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az angol a legkapósabb, főleg a középhaladó. Abból sokan lemorzsolódnak a listán. Haladóból kevesebb jelentkező van. Ugyanígy a német középhaladóból is alig tudtak csoportot összehozni, ezért mostantól német kezdőt indítanak(sztem is jobb lesz). Tavaly a középhaladó angolra épp 68 ponttal bejutott a gyerekem(max.hozott pont). Az olaszra,oroszra alacsonyabb pontokkal is be lehet kerülni. Egy kicsit csalódtam a Xantusban. Nem tudom tanárfüghő-e vagy sem, de a gyerekem 0.éves és eddig semmit nem haladtak angolból. Alig iratnak velük szódolgozatot, nincs számonkérés szavakból napi szinten. Pedig ez a kulcsa a nyelvtanulásnak, ezért a gyerekek nem akarnak tanulni. Nyelvtan nem rágják át. Gyakorlatilag magántanárra kényszerültünk megint. Aki azt mondta, hogy a gyerekem tavaly óta semmit nem frjlődött. Itt a félév. Eljött hozzánk egy amerikai diák vendégségbe és a gyerekem nem tudott beszélni vele. Azt várnám el egy ilyen iskolától, hogy kényszerítsék a naponta kiadott szavakkal illetve fordításokkal a gyerekeket a tanulásra. Ilyen korban nem arról híresek a kamaszok, hogy házi feladat nélkül tanuljanak önszorgalomból. A másik az, hogy nagyon nehéz nyelvtani dolgozatokat íratnak a gyedekekkel, de ezeket előtte át se veazik, be se gyakorolják, csak ott van a dolgozatokban és kész. A hébe-hóba íratott szódolgozatok mind ötösek a gyereknek( ellenben a témazárókkal.) Ez a 0.éves tapasztalatunk. Nagyon remélem, hogy jövőre többet fognak tanulni angolból, mert a mostani helyzet elkeserítő.
2019. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!