Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi Egyetem külső...

Sm's girl kérdése:

Széchenyi Egyetem külső kollégiuma milyen?

Figyelt kérdés
Van aki ott koleszos esetleg? Milyen a kolesz? Szeretitek?

2019. jan. 23. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1 évet laktam a belsőben, 3 évet a külsőben. Akkor még nem volt a belső felújítva, a külső pedig egy 8 éves épület volt, hát ég és föld volt a különbség a kettő között.

Azóta a belsőt felújították, kicsit jobb lett, de az továbbra is tény, hogy a belső bulis, állandóan hangzavar van, a külső viszont a nyugalom szigete.


Viszont messze van az egyetemtől, meg úgy általában mindentől. Reggel utazni kell, nem is keveset, h beérj. A belsőben néha óra előtt 10 perccel keltünk...:D


Na de visszatérve a külsőhöz: sokkal nagyobb terek vannak, mint a belsőben, igaz a belsőben már csak 2-en laknak abba a kis lyukban, és most is a külsőt választanám, a bejárás nyűgjével együtt. Mivel kisebb embermennyiség lakik ott, kisebb társaságok alakulnak csak ki, jellemzően a lakóegységen belüli 6 emberrel leszel jóba, feltéve, ha jó a társaság.

Műszakilag rendben van, jó a fürdő, tágas, ami kell arra megfelel. Konyha teakonyha, túl nagy főzőshowkat nem lehet tartani, de egy egy kaja el tud készülni. (A belsőben emeleteken van konyha, ott azért buli volt a főzés is)

Mosásra van leehtőség, bár megvallom, sosem használtam. Pesti voltam, én hazahordtam a ruhát minthogy ott mossak, szárítgassam stb.

Bolt, Alsi, Spar, Lidl van a közelben és kaja lehetőség is van, éhen nem maradsz, bulizni viszont be kell menni a városba.

Ha utcafronti szobát kapsz akkor jobb a kilátás, látod az életet, és hallod a vonatokat az ablak alatt :D Ha udvarra nyílót akkor egy gyár és lakótelepet nézel.

Én vasút oldali voltam, teljesen jó volt.


Azt tudni kell, hogy elsősként jóval magasabb a ponthatár a külsőbe, mert mindenki a nyugalom szigetén akar lakni, másodévtől ez megforul emrt nem akar senki ingázni.


Én mindkét kolit szerettem, de ha most választani kellene akkor is a külsőt mondanám.

2019. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :) Igazából most a pótjelentkezés miatt kérdeztem, mert első félévre nem kaptam meg a koleszt úgyhogy most megpróbálom a pótjelentkezést is, hátha bekerülnék, mert azért az albérlet elég húzós a koleszhoz képest. Nem tudom hogy így ugyanúgy a külsőt ajánlanád? Elvileg ilyenkor az első félévben kiesettek helyére veszik fel a hallgatókat..
2019. jan. 23. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ettől függetlenül is jobban szerettem a külsőt, de nyilván neked a lakhatosád múlik rajta, így örülj, ha felvesznek valahová :D

Én 2. évben szintén így kerültem a külsőbe, mert alapból nem vettek fel, és addig jártam az ügyintéző nyakára, amíg nem talált egy helyet, és a külsőt adta. Egy fél emelet üres volt, gondolhatod.....

2019. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!