Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Én idén szeretnék jelentkezni...

Én idén szeretnék jelentkezni a METU v. BGE kereskedelem és marketing szakjára. Elsősorban melyiket ajánlanátok első helyre (és miért? )

Figyelt kérdés
Valamint egy METU-s le tudná írni milyen első féléves tantárgyakra kell számítani ezen a szakon mivel csak a felsőoktatási szakképzés mintatantervét sikerült megtalálnom?

2019. jan. 24. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

A BGE-KKK az a klasszikus Külker főiskola egyetemesítve, és jelenleg a #4 (esetleg #5) képzés az országban a CEU, ELTE, BCE és esetleg PTE mögött. Különösen kereskedelem és marketingből talán még előrébb sorolnám (mivel ez a spéci profilja); biztosan jó a többi egyetem is, de a BGE nagyon elismert, szívesen látják a cégek. A képzés meg egészen jó. Szóval mindenképpen a BGE-t ajánlanám (ha nem BCE vagy ELTE).


A METU más liga, harmadosztály max, a kereskedelmi szakmában kb Gábor Dénesként hangzik.

2019. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én METU-s vagyok.

Első 2-3 félévben minden egyetemen ugyanazt fogsz tanulni.

Ezek az alaptárgyak, amely matematika, gazdaságtöri, gazdaságpszichológia.


Igazából a közgazdász diploma nagyon szuper. Nagyon tág tudást kapsz, amit mindenhol tudsz kamatoztatni.

Szerintem nem lősz merre ha felvesznek a METU-ra, vagy a BGE-re.

Arra figyelj nagyon oda inkább, hogy minél profibban tudj kommunikálni, több nyelven akár, s persze legyen munkatapasztalatod.

Budapesten nem nehéz munkatapasztalatot találnod, mert mindegyik egyetemnek, főiskolának vannak kapcsolatai.

Például a BGE-nek a Bosch-al, ami elég nagy név.

De nekünk a METU-nak is vannak jó partnerintézményei.

Ezeket megtalálhatod a weboldalon.


Nekem az egyik barátnőm BGE-s, és talán annyi különbséget vettünk észre, hogy nálunk kevesebb a hallgatók létszáma :D


Summa summarum, ha kereskedelem és marketing érdekel, akkor mindegy hol szerzed az alapdiplomádat, sokkal inkább feküdj rá arra, hogy kitűnt a tömegből.

Minél jobb nyelvtudás, gyakorlat, TDK stb.

Erre mindegyik budapesti intézményben lesz lehetőséged.


És ha bekerülsz gyakorlatra, akkor látni fogod, hogy mennyi más egyetemről lesz kapcsolatod.

2019. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

CEU-n mióta van kereskedelem és marketing?

😂😂😂😂😂😂😂

2019. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%

A bge szar, kb. olyan mint az egyházi egyetemeken a jogi szakok... minden buta, szolis, plázacica ismerősöm oda megy, és el is végzi, főleg a kkk meg a kvik ilyen, a pszk-n talán még akad néhány értelmes ember

Ha közgazdász akarsz lenni - Corvinus, ha jogász - ELTE, ha mérnök - BME, (régen még ehhez jött, hogy ha könyvelő, akkor PSZF, de a legtöbb akkori tanár már nyugdíjazott, és már rég nem az a színvonal ott sem) ez egy ilyen egyetemes törvény.

2019. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!