Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeknél igaz, hogy...

Egyetemeknél igaz, hogy azokon a szakokon ahol alacsonyabb a felvételi pont ott gyengébb az oktatás/kevesebbet kell tanulni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 26. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem..pl pszichológiára nagyon magas, de tanulni nem kell, csak seg**lni, míg egy mérnök szakra sokszor elég a minimum pont és rengeteget kell tanulni, ha nem érted akkor véged.
2019. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez tévhit.

A felvételi po ntok úgy alakulnak ki, hogy van egy keretszám (legyen mondjuk 300 ember) és a pont szerint sorba rendezett listában a 300. ember pontja a ponthatár. (Ha ott sokan ugyanannyi ponttal vannak, akkor az eggyel felettük lévő, és nem töltik be a keretszámot. )


Ebből látszik, hogy ha csak 10 embert vesznek fel akkor bazisok lesz a ponthatár, ha 300-at akkor alacsony.


Pl műszaki egyetemeken sokszor szembetűnően alacsony a ponthatár, mégis kapkodnak a végzett hallgatók után a piacon.


10 éve amikor kezdtem műszaki egyetemen szintén baromi alacsony volt a ponthatár. Az első közös órán azzal kezdett a gépszerkezettan tanár, hogy mindenki nézze meg, ki ül mellette, mert az átlagot tekintve egyikőjük már nem lesz ott fél év múlva. És így is lett, 30% simán kihullott első félévben.

Az eredeti kezdőknek jó ha 30-40%-a fejezte be valami módon az egyetemet.


Tehát összességében a válaszom nem, egyáltalán nem jelenti ezt.

2019. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló minden fontosat leírt. Én egy olyan szakra járok, ahol 280 pont lett a ponthatár, persze, amúgy is hallgathattam, hogy nem ér semmit, blablabla. Igaz, nem lehet beleszakadni, mert nem egy orvosi vagy jog, de ha nem jársz be órákra és nem vagyok képes otthon elolvasni a sok szakirodalmat, akkor simán meghúznak, több vizsgán is.
2019. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
67%

13 évvel ezelőtt kiröhögtek, amikor megjött az SMS és valami nagyon alacsony volt a ponthatár, talán 90 a megszerezhető 150-ből, szal nagyon az alja volt.

Ma szerintem az összes osztálytársam, környékbeliek, stb embereknél jobban keresek.

2019. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Éppen hogy fordítottan arányos, ha minden szakból a legerősebb helyen nézed.


Pl. a BME villamosmérnök (360) valószínűleg összehasonlíthatatlanul nehezebb, mint a Corvinus gazdálkodás és menedzsment (460).

2019. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!