Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken miken szoktak...

Egyetemeken miken szoktak jegyzetelni? Most vagyok végzős és elgondolkodtam ezen. Megy még a toll-füzet páros, vagy már laptopon?

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 10:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
26%
Aki nagyzol az laptop és egyéb eszközöket használ. De ők többnyire az anyag felét se tudják lapötyögni, mert ahhoz gyorsírónak kellene lenni. A szokásos toll, füzet a nyerő. Kézzel ügyesebben lehet írni.
2019. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Most kezdem majd a második félévet. Alig látok laptopot, sokkal jobb a füzet és egy toll.
2019. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2019. jan. 27. 10:45
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
amelyikkel gyorsabban megy- (én a töltőtoll-papírra szavazok. Lapok, majd lefűzve, nekem az vált be, és a kézírással +tudatfunkciók működnek amelyek a gépelésnél nem, ez bonyolult, de foglalkoztam ezzel, tapasztalataim révén is igaznak tartom. De ez csak saját, kísérletezd ki, neked melyik jobb. Egy biztos - ezt az első vizsgaidőszakban majd magad is tapasztalod-, a saját jegyzetet csak töredékesen lehet mások jegyzetével, könyvekből, vagy egyéb módon pótolni)
2019. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig füzetbe írtam, de nekem ez így nem nagyon jött be. A matekos tárgyakat fogom majd csak továbbra is füzetbe, a többinél megpróbálom a laptopot, hátha jobb.:D
2019. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak mert attól félek hülyének néznek ha előhúzom a laptopom elsőévesként, de hát csak nem..
2019. jan. 27. 11:28
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Szinte senki nem szokott laptopot bevinni órára, ez csak egy mítosz. Szemináriumra meg pláne nem. Sőt, én láttam, hogy több tanár kiírta, hogy egyedül nyomtatott/papír alapú cuccokat lehet behozni, szóval teló, telefon, tablet, akármi nála tilos :'D.
2019. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mi az a szeminárium?
2019. jan. 27. 11:56
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy mindenki csinálja úgy, ahogyan neki kényelmes, gyorsabb, praktikusabb. Nem gondolnám, hogy bárki furán vagy csúnyán nézne rád amiatt, mert viszed magaddal a gépet (ha amúgy megengedett). Nálunk sokan használnak laptopot a jegyzeteléshez, illetve szemináriumokra is sokan hoznak be laptopot vagy tabletet, mert valamikor tényleg az a praktikusabb (pl. sok könyvet használunk és digitális formában kapjuk meg, viszont annyi oldalt nem mindenki akar vagy tud kinyomtatni és sokszor szerintem felesleges is). Ha gyorsabban tudsz gépelni, akkor szerintem nem rossz dolog és szerintem könnyebb, praktikusabb is lehet. Én mindig kézzel jegyzetelek (mármint tollal papírra), amit utána otthon átírok, kiegészítek stb., mert a gépemet sajnos csak ritkán tudom magammal vinni és amúgy nekem bevált ez a módszer is. Ugyanakkor azért szerintem word dokumentumokat könnyebb rendszerezni, keresni, módosítani, "szállítani", tárolni, mint több mappányi papírlapot vagy füzetet.
2019. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

A szeminárium gyakorlat, ahol kisebb csoportokban vagytok, nem az egész évfolyam hallgatja az előadást egy teremben. Ideális esetben interaktívabb.

Hagyományos módon szoktak jegyzetelni. Füzetbe, papírra.

Én már sehogy, úgyis minden fontos dolog le van írva valahol, a diákat kiadják, vannak kidolgozottak, lehet szerezni könyveket, sok forrásból lehet készülni. Az első években még jegyzeteltem, de rájöttem, hogy sosem használtam őket.

Nekem hasznosabb, ha figyelek az órán, és nem fárasztom magam az írással is, amikor úgyis csak le kell tölteni valahonnan. Így is elég fárasztó annyi órát végigülni egy nap + készülni is.

2019. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!