Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem véleményeket...

Tudnátok nekem véleményeket mondani a Corvinus egyetemen a gazdaságinformatika szakról?

Figyelt kérdés
most fogok végezni és azt írnám első helyre , másodiknak ugyan ez lenne csak a BGE-en . Minden infó érdekelne amit ti tudtok, vagy baráttól hallottatok esetleg.

2019. jan. 28. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
A Corvinuson a szak inkább gazdaság, mint informatika. Közgazdászt képez, nem informatikust. Abban különbözik a többi szaktól, hogy több tárgyat is míg a többiek papíron tanulnak, addig ők gépen (pl. operációkutatás). Persze vannak szakmai jellegű tárgyak a képzés második felében, de az első fele lényegében ugyanaz az összes G karos szakon. Jó választás egyébként, de ha inkább az informatika része vonzana, akkor pl. a BME gazdinfója inkább oda húz. A BGE szakjáról nincs tapasztalatom.
2019. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
Olyan helyre érdemes elsősorban felvételizz erre a szakra, ahol van ez duálisban. (pl. OE, BGE)
2019. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én BCEn vagyok gazdinfós, a duálissal nem értek egyet teljesen, mivel második félév elején elkezdtem gyakornokként dolgozni, több helyen is voltam és több dologban is kipróbálhattam magamat

elsősorban szerintem el kell dönteni, hogy mivel akarsz foglalkozni, mi érdekel: gazdaság vagy informatika

ha az előbbi, akkor nagyon jó hely a Corvinus, nem nehéz, lehet mellette dolgozni meg jó neve is van, gazdinfó után meg csinálhatsz valami mestert is

ha az infó akkor kerüld el a Corvinust, 6. félév jön most és eddig 5 tárgyam volt aminek köze van az informatikához és tudom hasznosítani, ha dolgozol mellette meg tanulsz magadtól otthon, akkor tanulhatsz infós dolgokat, de fogni fogod a fejed, hogy miért kell neked 16odszorra is megtanulni ugyanazokat a gazdasági fogalmakat, miért vannak olyan gazdasági tárgyaid, aminek más szakokon van alapozó tárgya, de gazdinfón nincs, miért nem veszi figyelembe az egyetem, hogy milyen trendek vannak az IT munkaerőpiacon


nem bántam meg, hogy idejöttem mert jó neve van az egyetemnek és interjún láttam, hogy ez jó pont, de ha most jelentkeznék én biztos, hogy a BGEre adnám be

2019. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!