Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez így hogy működik? Érettségi...

Ez így hogy működik? Érettségi olyan tárgyból, amit nem tanultam az iskolában?

Figyelt kérdés

Magántanuló vagyok és feltételezzük, hogy az is maradok.

A kötelező érettségi tantárgyakon kívül nyelvnek az angolt választom, emelt szinten, választottnak pedig spanyolból szeretnék érettségizni, emelt szinten. Angol-spanyol szakra szeretnék menni egyetemen, szóval ez muszáj, elvárás.

Az iskolámban második idegen nyelvként nem választható a spanyol, csak a német, az olasz és a francia. Én németet “tanulok”, bár már tudok németül. Azért választottam a németet, hogy ne vegye el sok időmet (mivel már tudok németül, a vizsgák nem megterhelőek, alig kell rájuk készülnöm) és mellette tudjak iskolán kívül spanyolt tanulni. Ha az iskolában lenne spanyol, azt választottam volna.

Úgy tudom, hogyha valaki szeretne olyan tantárgyból érettségizni, amit az iskolában nem tanult, akkor osztályozó vizsgát kell tennie (mondjuk ez is felvet bennem pár kérdést, hogy minek?) és egy másik iskolában tud abból a tárgyból érettségizni. Na mármost, akkor ennek mi a menete? 12.-ben vagy 11.-ben nekem szólnom kell, hogy spanyolból akarok majd érettségizni és akkor el kell mennem egy másik iskolába osztályozó vizsgázni? Mivel nálunk nincsenek spanyoltanárok.


2019. jan. 30. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vendégtanulói jogviszonyt kell létesítened egy másik iskolában, ahol van spanyol, ott kell osztályozó-, majd érettségi vizsgát is tenned. Osztályozóból annyit, ahány év végi jegyet szereznek az ottani diákok spanyolból. Te is leszervezheted, de hivatalosan az iskolád igazgatója kéri az ottani iskola igazgatójától a vendégtanulói jogviszonyt. Megadni nem kötelező - és jóindulat kell hozzá, mert ebből az iskolának, ahol vendégtanuló lennél, semmi haszna sincs, csak munkája van vele.
2019. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Huhh, nem gondoltam, hogy ez ennyire túl van bonyolítva.

Szóval onnantól kezdve, hogy elkezdem tanulni a spanyolt, be kell jelentkeznem valahova vendégtanulónak vagy ez elég csak 12.-ben is és akkor osztályozót teszek belőle mielőtt érettségiznék?

2019. jan. 30. 14:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Magántanulóként is lehetek vendégtanuló?
2019. jan. 30. 15:04
 4/7 A kérdező kommentje:

Illetve láttam, hogy minden évben lehet jelentkezni érettségire, bármilyenre, csak az fizetős. Azt úgy lehet, hogy akkor jelentkezek egy ilyen spanyolra, amikor alapból érettségizek?

Tudom, sokat kérdezek és lehet, hogy értetlen vagyok, de ez nagyon fontos lenne (még jó, hogy eszembe jutott, nem csak akkor, mikor majd az érettséginél tartok), mert nem akarom, hogy a hülye törvények miatt ne mehessek egyetemre arra a szakra, amelyikre szeretnék, amikor egyébként a tudásom meg lesz hozzá meg le is tudnám tenni az érettségit, csak nem engedik....

2019. jan. 30. 15:13
 5/7 Napsi2019 ***** válasza:

Vendégtanulónak elég 12-ben bejelentkezned a másik suliba, de ezt a te sulidnak kell hivatalból bonyolítania. Szóval időben menj be az igazgatódhoz és beszéld meg vele, kezdje el intézni. Az osztályzóvizsga nem nehéz, elbeszélgetsz két spanyol tanárral a másik suliban, kb 2 óra alatt megvagy a 4 év vizsgáival :)))

Sok sikert neked :)))

2019. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is csak az #5-ös választ tudnám ismételni, annyit még, hogy máshogy nem megy. Pénzért tetszőleges tárgyból csak akkor jelentkezhetsz érettségire, ha már van érettségi bizonyítványod, a "rendes" érettségi vizsgán nem kerülhető el a vendégtanulóként letett osztályozó vizsga, mint belépési feltétel.
2019. jan. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor valószínűleg az lesz, hogy majd 11.-ben szólok az osztályfőnöknek és akkor 12.-re elintézi.

Szeptembertől fogom elkezdeni a spanyolt, nyelviskolában.

2019. jan. 31. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!