Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen pontokkal melyik budapes...

Ilyen pontokkal melyik budapesti középiskolába juthatok be?

Figyelt kérdés
Eddig mindig kitűnő voltam és eredményesen gyakoroltam a felvételire de nagyon elrontottam az izgulás miatt az amúgy is nehéz központit.(magyar:40, matek:24) Leginkább a humán és a nyelvi tagozatok érdekelnének. Szeretném a szóbelin bebizonyítani, hogy ennél jóval több van bennem. Szerintetek melyik budapesti gimnáziumba van esélyem bejutni?

2019. jan. 30. 19:57
 1/3 anonim válasza:

64 pont nem olyan rossz eredmény idén, ezzel és egy kitűnő bizonyítvánnyal sok helyre behívhatnak szóbelizni.

Nézegesd az iskolákat, nézd meg hol van olyan tagozat, ami szimpatikus.

Utána a felvételi jelentkezéskor jelöld meg akár mindet, és a sorrendet csak a szimpátiád alapján határozd meg. Legyen az álomsuli az első, és legalább egy olyan a végén, ahová biztosan felvesznek.


A felvételi rendszer úgy van kialakítva, hogy nem érhet hátrány amiatt, ha egy iskolát csak mondjuk második helyen jelöltél meg. (Ha bővebben utánaolvasnál, a Gale-Shapley algoritmusra keress.)

2019. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Napsi2019 ***** válasza:
Nem rossz a 64 pont, de azért a legerősebbeket hagyd ki (Eötvös, Kölcsey). De ezen túl van egy csomó tök jó suli, ahol csak rád várnak. Olvass utána itt is, sok sulinál megírják a többiek, mennyivel vették fel őket. De ne sokat gondolkozz, mert már csak pár napod van jelentkezni :(((
2019. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt:

[link]

Ha beírod a bizonyítványod eredményeit és a központi írásbeli eredményét, a program kiszámolja, melyik iskolába hány pontod van, és láthatod, hogy az előző években milyen pontszámokkal lehetett bekerülni az iskolába.

Jó böngészést, sok sikert :)

2019. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!