Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinálnátok középiskolai...

Mit csinálnátok középiskolai tanárként, ha egy végzős osztályotok fele nem jelenne meg egy órán, mert fél, hogy felelnie kell?

Figyelt kérdés
A kérdés holt komoly. XD Érettségi tárgyról van szó egyébként, és amúgy elitiskoláról...

2019. jan. 30. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Igazolatlan órát írsz be mindenkinek, ennyit tehetsz. És a következő órán témazáró dolgozat.
2019. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Kûrvára elfondolkodnék, hogy mi a fenéért mentem tanári pályára, ha ennyire szâr vagyok tanárnak ;)
2019. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Átgondolnám, miért ennyire stresszes számukra a feleltetés.

- sok a számonkérés összességében a többi tárgyat is figyelembe véve

- nehéz a tárgy, nem értik

- fáradtak, kamaszok ("tavaszi fáradtság")

- stresszelem őket a feleltetéskor (gúny, objektivitás hiánya, "kihallgatás" jellegű a feleltetés - hogy csak pár olyan példa legyen, amit magam is megéltem középiskolában)

- összebeszéltek a felnőtt társadalom ellenében, lázadnak

- mindez így együtt...

2019. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

És mit csinálnék?

Őszintén BESZÉLGETNÉK velük...

2019. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Napsi2019 ***** válasza:
83%
Igen, a beszélgetés és a magatokba nézés nagyon ráférne mindannyiótokra ...
2019. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

"Igazolatlan órát írsz be mindenkinek, ennyit tehetsz."

Szerintem a kérdező nem tanár, hanem egy érintett diák. Ebből gondolom: XD.

2019. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

"És a következő órán témazáró dolgozat."

A témazárót jóelőre be kell jelenteni, tehát ezt nem teheti meg.


"tavaszi fáradtság"

Tél van. :)

2019. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
#7-es, elméletben nem teheti meg. De gyakorlatban ki az a h*lye, hogy a jegyét kockáztatva szembe megy a tanárral?! (Velem megtörtént sztori, pénteken közölte, h hétfőn TZ)
2019. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

"pénteken közölte, h hétfőn TZ"

Akkor te nem alfa generációs vagy... :) Mert ők simán mennének akár az igazgatóhoz is, hogy ilyen nincs, mert ott van a házirendben vagy pedagógiai programban, vagy nem tudom, miben, hogy egy héttel előtte be kell jelenteni. És ha tényleg ott van, igazuk is lenne. Akkor pedig tényleg nem írhatná be a tanár a jegyet, legfeljebb annak, akinek jól sikerült.

2019. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Igazolatlant írok be, akik meg bent voltak azokat megjegyzem és évvégén kedvesebb leszek jegyek terén. (feltéve ha leesik, hogy miért hiányzik az osztály fele).
2019. febr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!