Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi átjelentkezés?

Egyetemi átjelentkezés?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves jogász hallgató vagyok. Szeretnék átjelentkezni a Pázmányra vagy az ELTE-re. Viszont megbuktam Római jogból. Lehetséges, hogy átvegyenek és ott vegyem fel újra a rómát jövőre? (Persze ha minden más kritérium meg van.)

Kérlek kíméljetek meg a lesajnáló, beszólogató megjegyzésektől. Köszönöm.



2019. febr. 1. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Két lezárt félév után tudsz átjelentkezni min. 27 kredittel és 4-es átlaggal.
2019. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Be kell adnod a felvételit mint ahogy azt akkor tetted, de azokat a helyeket kell megjelölni ahova át szeretnél menni. Ha felvesznek iratkozz ki a mostani suliból és kérni kell papírt azokról a tárgyakról amiket elvégeztél. Miután beiratkoztál az új helyre kreditátviteli kérelmet kell benyújtani, hogy számítsák be az előző helyen teljesített tárgyaid. Arra viszont figyelj, hogy ha teljesítettél egy olyan tárgyat aminek az új helyen előfeltétele van és az nincs meg, nem számítják be. Ilyenkor az előfeltételt teljesítened kell és ha az megvan, utána adhatod be a kérelmet arra a tárgyra.
2019. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Normál felvételi eljárásban igen. Ha felvesznek, elismerteted a tárgyaidat. Másként nem megy.
2019. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az átjelentkezés opció vagy sem? Az hogy megbuktam rómából befolyásolja az átvételem?
2019. febr. 1. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első által írt átjelentkezést befolyásolja. Az újra felvételizést nem, ott ugyan úgy zajlik majd mintha most felvételiznél először.
2019. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mennyiben befolyásolhatja?
2019. febr. 1. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:

"Két lezárt félév után tudsz átjelentkezni min. 27 kredittel és 4-es átlaggal."


Hogy mennyiben befolyásolja? Valószínűleg így nem lesz meg a fenti feltétel.

2019. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak újrafelvételivel fog menni, ahogy az előttem lévők is írták, és amúgy sem fogsz tudni minden másodéves tárgyat felvenni, ha nincs meg az RJ1. Sőt az ELTE-n már a második szemeszteres PJ1-et, illetve RJ1-öt se fogod tudni felvenni, amíg nincs meg az RJ1
2019. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!