Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít, hogy melyik egyetemen...

Számít, hogy melyik egyetemen végzek jogászként?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy nem fogadnak el munkahelyen xy egyetemen szerzett diplomát? Vagy esetleg van olyan egyetem amit elvégezve ,,erősebb,, diplomát kapok mint valahol máshol?

2019. febr. 3. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Vannak olyan munkahelyek, ahol előnyben részesítik az ELTE-n végzetteket, láttam már olyat, ahol kifejezetten úgy hirdették meg az állást, de ez nem általános. Egyébként nyugodtan keress rá olyan irodákra, amik érdekelnek, illetve nevesebb irodákra, hogy lásd az ott praktizálók hol végeztek, szerintem ez mindent elárul. Mivel sok jogi kar van Magyarországon (8db), eltérhet, illetve ahogyan tapasztaltam el is tér a színvonal ennek persze több oka van. Nem csupán az egyetem hírneve, az oktatók kiválósága de a hallgatók kiválósága is meghatározza az adott egyetem színvonalàt. Keress rá a hazai jogi karok rangsorára, hiteles képet ad a hazai jogi karok rangsoráról, ez alapján szerintem könnyen átlátható a helyzet. Sok sikert!
2019. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy számít. Nézd meg milyen arányban dolgoznak ELTE jogi diplomával emberek más egyetemeket végzett emberekkel szemben jobb cégeknél, mondjuk nagyobb ügyvédi irodáknál (Oppenheim, LKP, OPL, DLA piper stb.), BIG4 cégeknél, pénzügyi cégeknél, bankoknál, MBN-nél, vagy Európai bizottsághoz kijutott emberek közt milyen arányok vannak. Kb, az emberek 70-80%-a ELTÉs ilyen helyeken 20-30% SZTE, pázmány, PTE, elvétve a többi gagyi jogi szak a KRE, Széchenyi. Igazából a munkáltatók is rájöttek, hogy a legtöbb jogi szak maximum arra jó, hogy a szőke plázacicának doktori rang legyen a neve előtt.
2019. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
*mnb
2019. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miskolcra készültem de ez így eléggé lehangoló. Pedig azt hittem, hogy számit az oktatói kiválóság...
2019. febr. 3. 22:39
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
És ezért le is kellett pontozni? :D Szívesen a segítséget egyébként, sok sikert a Miskolci jogi diplomával.
2019. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le...

És köszönöm a segítséget de kíváncsi lennék egy nem eltés véleményére is

2019. febr. 3. 23:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatói kiválóságból csupán messzemenő következtetést nem érdemes levonni. Ha jól tudom a tudományos fokozatok számát veszik csak figyelembe, és ahhoz, hogy azt valaki elérje viszonylag sok szabadidő kell, amire sok oktatónak a munkája miatt nem feltétlen van ideje főleg pl. Bp-n, ahol egy iroda általában reggeltől estig nyitva van a nagy ügyteher miatt. Ettől függetlenül lehet nagyon jó jogász és dolgozhat a neves ügyvédi irodában, az oktatói rangsorban nincs is talán bp-i jogi kar az elején, nem véletlen.
2019. febr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Persze hogy szamit, de nem jelent mindent. Ha kihasználod a lehetőségeket vidéken is, mar hallgató korodban felfigyelhetnek rad. Több olyan prof is van az ELTEn, főleg az idősebbek között, aki nem pesti egyetemen végzett, es lám lám, befutott, elismert jogászok.

Az oktatói minősítésből nem lehet sok mindent levonni, ahogy azt előttem is mondtak, inkább a neveket kell nézni. ELTEn tanítanak AB bírók, neves ügyvédek, jogászok akik pl a Ptk, Btk megírásában is segédkeztek, vagy aki a nemzetközi jogforrásokat fordítja le magyar nyelvre. Ugyanúgy van a Károlin a Kúria egyik legfelső bírója mint oktató. Azert mondjak az ELTEt a legjobbnak, mert hatalmas egyetem, maga a jár pedig óriási tőkével bír, régóta nevel jobbnál jobb jogászokat, s az orszag egyik legrégebbi nemcsak egyeteme, de kara is. Volt ideje a legjobbnak lenni. Nem kell azert leszolni a hallgatókat, mert büszkék arra hogy oda járnak, en is büszke vagyok, s nem véletlenül. Nehéz szakma, sok tanulnivaloval, s azt hogy kiből milyen jogász lesz, erősen meghatározza az oktatás színvonala. Amiben igenis az ELTE a legjobb. Erről azokat érdemes főleg megkérdezni, akik átmentek innen a Pazmanyra.

Olyat sosem hallottam hogy valaki azert hátrányból indul mert nem az ELTEn végzett, azt viszont igen, hogy kikötötték, kifejezetten ott végzett hallgatókat kérnek.

2019. febr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetoen Pázmány, Szeged, Elte, Pécs... bár Eltének már nagyobb a füstje, mint a lángja, Pázmányról jár át pl tanítani sok tanár eltére.
2019. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

,,Alapvetoen Pázmány, Szeged, Elte, Pécs... bár Eltének már nagyobb a füstje, mint a lángja, Pázmányról jár át pl tanítani sok tanár eltére."


Az, hogy van egy közgazdaságtan tanár, aki átjár, mert jelenleg nincs tanszékvezetőnk aki tartsa a gólyáknak az előadásokat, még nem jelenti azt, hogy több a pázmányos tanár az ELTE-n, mint fordíva. Támogatjuk a saját nevelésű diákokat, mint mondtam, sok olyan prof van aki vidéki suliból jött, de a legtöbben az ELTE-n végeztek.

Inkább kérdezzük meg az ELTE-ről Pázmányra átment diákokat, hogy melyiken nehezebb teljesíteni. Megmondom, sokat ismerek, és kivétel nélkül azt mondják utóbbi a könnyebb. Illetve nagyon szívesen megnézném, mikor vesznek fel előbb egy nagyobb multihoz vagy ügyvédi irodához PPKE vagy SZTE végzett hallgatókat, mint ELTE-seket.

És ha már kiválóság. Kik nyerik (vagy legalábbis vannak benne a legjobb 3) OTDK versenyeken? Jogesetmegoldó és perbeszédversenyek? Nem tudom hallottad-e, de az ELTE idén VILÁGbanok lett, és bizony címvédésre készülünk. Bármilyen meglepő, ideje lenne észre venni a tényeket és adatokat, és nem féltékenykedni.


Kérdező, melyik nyert végül? :)

2019. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!