Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel "járok jobban" alap és...

Mivel "járok jobban" alap és mester képzés vagy osztatlan?

Figyelt kérdés

Konkrétan az építeszmérnöki szaknál érdekel, egyenlőre nem tudtam dűlőre jutni,hogy az alap vagy az osztatlant célozzam-e meg.

Értem, hogy mi a különbség. Alap 3,5 év főiskolaidiplomát ad, utána lehet 2 év alatt mestert elvégezni, ami után egyetemi diplomát lehet szerezni. Míg az osztatlan 5 év, kvázi ott egybe van vonva, egyetemi diplomával a végen.

Engem az érdekelne végeredményben (5évmúltán) van-e különbség? Munkavállalasnál érdekes lehet-e? És a "reklámszögen" kívül van-e egyik-másik útnak előnye, illetve hátránya?

Előre is köszönöm



2019. febr. 3. 21:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Valamint a mester/osztatlan után ugyanúgy lehet Phdra tovább menni? Az a rész nem igazán tiszta, hogy lényegében egy alapszakkal később több mesterképzés célózható-e meg? Illetve az osztatlannal Phd-n kívül nem lehet mit kezdeni tovább tanuláson mit kezdeni? Mesterre beszámítható-e?

Pl.:

Építészmérnöki Bsc-vel lehet Építőmérnöki Msc-re (és)/vagy Építőművész Msc-re menni.

Az osztatlan Olyan, mintha Építészmérnöki Bsc-t és Msc-t jártam volna végig.

Ha a későbbiekben osztatlan diplomával szeretnék a belsőépíteszet felé orientálódni végig kellene járnom a ez építőművész Bsc-t és Msc-t? Vagy beszámíthatom és csak Msc-t kellene elvégezni?

Tudom nagyon komplikalt vagyok,ezért elnézést kérek. A valaszokat előre is köszönöm.

2019. febr. 3. 21:52
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az alapszak után te fogod eldönteni milyen mester szakra mész. Választhatsz több egyetem, több mester szakja közűl. Ott van egy mérlegelési lehetőséged, osztatatlannál nincs. Szerintem ennyi a lényegi különbség.
2019. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Hát alapjában véve jobban járnál bármely olyan mérnök szakkal ami az építőipart elkerüli, de ha ez tényleg nem jöhet szóba akkor:


Osztatlannak annyi előnye van, hogy egy picit előbb szerzel így tervezési jogosultságot mintha BSC után csinálnád az MSC-t.


Ha nem tervezni akarsz akkor kivitelezésbe viszont bőven elég a BSC is, ott a terepen összeszedett rutin többet ér mint egy Msc.

2019. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! :)

"Sajnos" ez az álmom, bár tudom mindemellett nem is a legnőiesebb szakma. Már nemsokára lesz egy szakmám (igaz nem diplomás), de jó 8 éve ez a célom. Engem inkább a művészi része érdekel az, hogy adott funkcióknak megfelelve gyönyörködtessen is az adott épület. De igazán a matekos, fizikás végével sincs gondom. Ezért írtam, hogy, ha alap akkor mester is tervezve lenne utána.

Tudom Magyarországon, nem a legjobb a helyzet, de remélem javul. No meg (politizálás nélkül) remélem nem lesz hosszabb távon semmi gikszer a Csok-kos hitelekkel. Épüljenek csak a házak! :)

2019. febr. 5. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan. Bsc-vel majdnem olyan mintha diplomád se lenne, mivel tervezési jogosultságot nem szerezhetsz.
2019. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... akkor mehetnél egyből építőművész szakra is.

de igazából a munkaerő piacon is lehet belsőépítészet felé menni a "sima" építészmérnők diplomával

2019. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Két oldala van az éremnek. Lehet, hogy az osztatlannal jobban jársz, de alapszak esetében 3 év múlva lesz diplomád, utána eldöntheted, hogy akarsz-e egyáltalán mesterre menni még (+ ha igen, akkor is van választási lehetőséged), másik esetben ha közben meggondolod magad, nem nagyon van visszaút. Magyarul, azt is vedd figyelembe, hogy mennyire vagy eltökélt ezügyben. Ha sziklaszilárdan ezt szeretnéd, csak akkor menj 5 évesre.
2019. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!