Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megyek el szóbelizni a...

Ha nem megyek el szóbelizni a 6. érettségi tárgyamból az hogyan lehet hatással az érettségi bizonyítványom megszerzésével?

Figyelt kérdés

A 4 kötelező tárgyam (matek, magyar, töri, idegennyelv) mind meglennének és elmennék érettségizni informatikából választottként. Ugyanakkor kiszeretném próbálni magam kémiából is de ez nem tudom, hogy milyen hatással lenne a bizonyítvány kiadására. Ha megvan az 5 tárgyam de kémiából nem érek el egy számomra előnyös eredményt az írásbelin, és úgy döntök, hogy nem megyek el szóbelizni attól még megkapom az érettségi bizonyítványomat? Bele fog számítani pl a felsőoktatási jelentkezésemnél bármimebe, vagy nem? Ez higyan fog megjelenni?


Sajnos nem találtam rá egyértelmű választ, hogy ilyenkor mi a megszokott eljárás. ( ha valaki talál, kérem küldje be, nagy segítség lenne.)


Előre is köszönöm a választ!


2019. febr. 4. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a konkrét kérdésedre nem tudok válaszolni, írhatnál az OH-nak ez ügyben.

Én azt a tanácsot adom, hogy ha összejön annyi pontod, hogy mehetsz szóbelizni, akkor menj el, még akkor is, ha úgy se lenne elég a pontod. Egyrészt, ha másnak nem, tapasztalat szerzésnek jó, másrészt meg ha legalább a szóbelid jól sikerül, akkor nem érzed magad annyira vacakul. Én tavaly nem mentem el (de 2 éve érettségiztem rendesen) és most bánom, hogy kihagytam. Mert ugyan ötös biztos nem lett volna, de legalább már lenne a zsebemben valami.

2019. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha még középiskolába jársz, derítsd ki, hogy ki lesz az osztályotok jegyzője, ő minden ilyet tud.
2019. febr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csingilingg84 ***** válasza:

Kikapod a bizonyítványodat (anno kevés pontom lett kémiából írásbelin és nem mentem el szóbelire, mert nem akartam, hogy bukás/elégséges virítson az érettségi bizonyítványomban), csak kapsz egy papírt, hogy felrótták ezt a húzást.

Akkor nem veszik figyelembe, ha nem szükséges a felvételhez.


Üdv. :)

2019. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"kapsz egy papírt, hogy felrótták ezt a húzást"

Hogyhogy felrótták? Pontosan mi áll a papíron? Megrovásban részesítenek, vagy micsoda? És ha igen, akkor mi van? Attól még máskor is jelentkezhetsz ugyanabból a tárgyból újra érettségire, nem?

2019. febr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csingilingg84 ***** válasza:
Persze, törzslapkivonatot kaptam bizonyítványosztáskor és ennyi.
2019. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csingilingg84 ***** válasza:
Mondjuk én utána októberben elmentem újra kémiából, tehát azt nem tudom, hogy egyébként ha nem mentem volna újból mi lett volna...
2019. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!