Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a 2020as felvéte...

Mit gondoltok a 2020as felvételről?

Figyelt kérdés

Jövőre kötelező lesz az egy emelt szintű érettségi és egy nyelvvizsga 2020tól.

Szerintetek lejjebb mennek a pont határok? Egyetemek zárnak be?

Sokkal kevesebb jelentkező lesz?

Mit tudtok elképzelni



2019. febr. 4. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Manapság már nem ér semmit a diploma, mert mindenki bekerül. Én nem az érettségihez kötném és nem is a középiskolai tanulmányokhoz és nem nyelvvizsgához. Nyelvvizsgát alapból eltörölném, még diplomához sem kötném, hiszen aki nyelvet akar tanulni az anélkül is fog, aki pedig olyan helyen fog dolgozni annak meg muszáj lesz megtnaulnia. Aki rendelkezik nyelvvizsgával az sem azt jelenti, hogy tudja az adott nyelvet. A nyelvvizsga is csak annyiból szól, hogy magolj. A szóbeli is csak arról szól, hogy bemaoglolod a tételekeket, mert úgy is tudod mit fognak kérdezni..stb.


Az felsőoktatásba a felvételt én úgy csinálnám, hogy az adott felsőoktatási intézmény felvételi vizsgát csinál. Mint ahogy msc-re jelentkezel. Kiadják a témaköröket amiből vizsgáznod kell. Így lehet igazán kiszűrni azokat akik tényleg oda valók vagy sem. Mert lehet valaki rossz eredményeket ért el középiskolában, de lehet, hogy kíváló orvos lenne későbbiekben. ;)

2019. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem úgy tűnik, hogy így akarják csökkenteni a felsőoktatásba jelentkezők számát és inkább a szakmatanulás felé terelni a diákokat. Egyetemek nemigen zárnak be, inkább a sok haszontalan büfészakot számolják fel idővel ahova amúgy nevetséges a túljelentkezés. Biztos sokkal kevesebben fognak jelentkezni, rengeteg embert ismerek, aki például zseniális számviteles vagy ígéretes orvos, a nyelvvizsga megszerzése pedig a számára valaha létezett legnagyobb mumus. A ponthatárokról sajnos nem tudok nyilatkozni, kiszámíthatatlan, gonosz egy jószág az ilyen. Nyelvvizsga azért kell, mert egyetemeken az a probléma, hogy x félévig kitaníttatja az állam az embert aki miután végigszenvedte azt, a B2-es papír nélkül nem fog kapni diplomát soha az életben - és ezer meg ezer ilyen ember van! A felsőfokú érettségi meg azért kellhet, mert egyetemen jóval mélyre menőbben fogod tanulni azt amit választottál, például: valaki egy ötödik érettségitantárgyként választott hittannal elmegy agráregyetemre, hogy őrajta amúgy számon fogják kérni a növénytermesztés és állattenyésztés csínját-bínját. Ez mind azért van, akármennyire igazságtalannak is tűnik, mert a magyar diák zöme a papírért megy egyetemre, semmi másért.

Bocsánat a hosszú válaszért. Különben meg meg fogod látni, hogy nem nagy kunszt sem a nyelvvizsga, sem az érettségi. Ha van tárgy, ami érdekel, abban könnyebb lesz elmélyedni és menni fog az az emelt is.

2019. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Nyelvtudás nélkül sajnos megfelelően magasan fizetett pozíciót úgyis nehéz megcsipni. Szóval aki ezen fent akad az sokat nem veszít. Lehet mérnökként dolgozni kevés pénzét is ám.
2019. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyelőre még nincsen semmilyen konkrét elképzelésem a pontszámítással kapcsolatban, én úgy tudom, hogy erről még nem lehet tudni pontosabb információkat. Nem tudom, hogy mégis hogyan fogják megoldani és mire mennyi pont fog járni, ami pedig befolyásolná majd a felvételi pontok alakulását. Mindenesetre én azt gondolom, hogy a jelentkezők számán ez azért meg fog látszódni és ezt leginkább a nyelvvizsga miatt mondom. Ma már valóban nagyon sok tartalom elérhető az interneten is, csomó nyelvtanulós applikáció, weboldal és youtube csatorna létezik, ami hozzáférhető mindenki számára, illetve vannak online és "normál" tanfolyamok is bőven. Ugyanakkor én még mindig azt mondom, hogy a legtöbb diák és szülő (szerintem amúgy teljesen jogosan) elsősorban a közoktatástól várja azt, hogy a gyereket tanítsák és hozzásegítsék a nyelv elsajátításához. Sokan még mindig jobban bíznak a tanárokban, mert mégis egy élő ember, akivel személyes kapcsolatban van a gyerek, van papírja a szakmai tudásáról, tanári végzettsége is van, akár több éves tapasztalata stb., míg az internet és a nyelvtanulós tartalmak még mindig picit "ködösek", megbízhatatlannak tartják vagy megkérdőjelezik a hitelességét, hasznát. Valamint hát ugye mégis mi másért járna a gyerek iskolába... Viszont a gyakorlatban sajnos nem mindig igazolódik be a tanárok és az iskolai nyelvoktatás "sikere", hiszen azért nagy általánosságban nem lehet dicsekedni a nyelvoktatással. Az oktatási rendszer, a tantervek olyanok amilyenek, de még azon is nagyon sok múlik, hogy milyen és melyik iskolában tanul a gyerek, ki tanítja és milyen családból jön. A személyes érdeklődésről, képességekről már nem is beszélve. Például én egy teljesen normál, átlagos gimnáziumba jártam (nem is versenyistálló, de nem is a legalja), a tanáraink elég sokfélék voltak (pl. volt, aki sz*rt az egészre, de volt aki nagyon segítőkész volt és tanítani is akart), a családom is támogatott mindenben, én is szerettem nyelvet tanulni és nekem már volt nyelvvizsgám mikor érettségiztem. Többeknek volt az osztályomban. Ugyanakkor az közös bennünk, hogy mind jártunk külön órára, tanfolyamra vagy magántanárhoz és szerintem, ha ezt én nem tettem volna meg, akkor nem lenne. Azok a volt osztálytársaim, akik pl. nem jó tanárt fogtak ki és nem engedhették meg maguknak, hogy mondjuk külön órákra járjanak, ők mind megszenvedték a nyelvtanulást, megutálták az egészet és a többségnek még mindig nincsen nyelvvizsgája. Amúgy ők sem tróger, link alakok voltak mind, többen amúgy jó képességű és szorgalmas diákok voltak, de a nyelvtanulás egyszerűen nem úgy sikerült nekik, ahogyan kellett volna. Olyanok is vannak a környezetemben, akik azért nem kapták meg a diplomájukat, mert nincsen nyelvvizsgájuk vagy mondjuk szeretnének elmenni külföldre dolgozni, de azért nem tudnak, mert nincsen nyelvtudásuk. Én nem a nyelvtudás vagy a nyelvvizsga ellen vagyok, mert én kifejezetten hasznosnak tartom a nyelveket és szerintem az ember csak több lesz általa, sokat segít a szakmai fejlődésben, kommunikációban is. Viszont először véleményem szerint meg kellene ezt alapozni és kialakítani egy olyan rendszert, tervet, amely mindenki számára lehetővé teszi azt, hogy legalább egy nyelvet elsajátíthassanak használható szinten. Szóval szerintem ez probléma az országban és én azt gondolom, hogy ez azért a jelentkezők számán is meg fog látszódni.
2019. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Személyes véleményem:


Egetértek azzal amit előttem is mondott valaki, ezzel próbálja a kormány lecsökkenteni az egyetemre jlentkezők számát, ösztönözni a diákokat, hogy inkább szakmákat tanuljanak. Szerintem ez abszolút pozitív, nagyon sokan vannak, akik úgy mennek egyetemre, hogy bejelölnek valami szakot csak úgy, mert hát kell valamilyen diploma... aztán vagy kibuknak mert nincsenek felkészülve a követelményekre, vagy otthagyják. Az én osztályomból nagyon sokan elkezdtek egy szakot és otthagyták az első év után mivel rájöttek, hogy egyáltalán nem érdekli őket, azóta van aki nem is jelentkezett újra másik egyetemre, inkább elment dolgozni. Tényleg semmi értelme, hogy van egy csomó ember aki csak azért jár egyetemre, hogy legyne mit csinálni három évig, aztán utána rájönnek, hogy nem kapnak munkát, mert a három év alatt semmit nem csináltak, ha akármilyen diplomás irodai munkát akarsz mondjuk Pesten ahhoz alap a felsőfokú angol nyelvvizsga például, egy középfokú nyelvvizsgával semmit nem fog tudni kezdeni aki gazdasági szakra jár mondjuk és el akar helyezkedni muliknál stb. Sokan úgy hagyják ott az egyetemet, hogy semmilyen gyakorlati helyen nem voltak a tantervben meghatározott kb 4 heten kívül, és utána csodálkoznak miért nem tudnak elhelyezkedni.


Viszont abban is egyetértek ami már szintén elhangzott, én nem tenném kötelezővé a nyelvvizsgát minden szakon, mert aki akar nyelvet tanulni az úgyis fog, aki meg nem az úgysem fog, és a nyelvvizsga tényleg nem tükrözi a valós tudást. És pl aki orvosira jelentkezik, annak már így is nagyon nehéz mert bioszból meg kémiából is kell emelt szintű, ezek mellett szívás még nyelvvizsgát is csinálnia olyannak akit nem érdekelnek a nyelvek, és ugyebár egy orvosnak nem is kell tudnia idegen nyelven, tehát ez szívás. Arról nem is beszélve, hogy mennyire rossz az idegennyelv oktatás, akik akarnak nyelvvizsgát a legtöbben külön tanárhoz járnak. Akinek a szülei nem engedhetik meg, hogy fizessék a külön tanárt azok is szívnak ezzel, szóval nekem ez a megoldás nem tetszik.


Szerintem úgy kellene csinálni, hogy még tovább kellene csökkenteni az államilag finanszírozott helyeket sok területen. Nem kel semmilye szakot, egyetemet megszüntetni, de pl. még is túl sok a kommunikáció-média stb szakos.


Igen, szerintem kevesebb jelentkező lesz mert ahogy írtam, nem fog tudni mindenki nyelvvizsgázni, és akik tényleg csak azért mennek egyetemre, hogy legyen valami diplomájuk azok is mégegyszer átgondolják majd, hogy érdemes-e valami emelt szintű tárggyal szenvedni, hogy bekerüljenek.

2019. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Én optimista vagyok. Hátha eltűnik a sok felesleges szak. Szerintem rengetegen töltenek hosszú éveket olyan diplomák megszerzésével, amiket azután soha nem fognak használni, már azért sem, mert semmi kézzel fogható szaktudás nincs mögötte. A külföldi partnercegeinknél a mérnökökön kívül alig pár embernek van diplomája, nálunk pedig a recepción is diplomás angoltanárnő ül.

Igaz a bér odakint nem is a végzettség függvénye, nálunk is így kellene legyen.

Egyébként nem kizárt egy hátsó szándék sem, ha kevesebben tanulnak tovább, akkor többen jelennek meg a munkaerőpiacon érettségi után és ez is enyhíthet kicsit a kínzó munkaerőhiányon.

2019. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

Teljesen egyetertek a valtoztatasokkal - nem sirni kellene, hanem beepulnie a diakok fejebe, hogy egy diplomasnak barmilyen teruleten egy hasznalhato nyelvtudas alap, es a kozeliskolaban van a legtobb ido nyelvet tanulni.

A ketszintu erettsegi konvelciojaban meg eleve az volt a terv, hogy a felvetelihez emelt kell majd.

Legfeljebb a nyelvvizsga miatt tobben fognak evet halasztani. A felsooktatas szerkezeteben nem szamitok emiatr lenyeges valtozasokra.

2019. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem éppen nem rossz dolog, viszont nem tudom, hogy akkor mivel az emelt meg a nyelvvizsga kötelező, számítanak-e többletpontnak vagy sem. Amúgy egy emelt érettségi sok szakra kell alapból, szóval szerintem inkább a nyelvvizsga, ami neccesebb.
2019. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Előttem írta valaki: "És pl. aki orvosira jelentkezik, annak már így is nagyon nehéz mert bioszból meg kémiából is kell emelt szintű, ezek mellett szívás még nyelvvizsgát is csinálnia olyannak akit nem érdekelnek a nyelvek, és ugyebár egy orvosnak nem is kell tudnia idegen nyelven, tehát ez szívás."


Ezzel nagyon nem tudok egyetérteni. Én orvosira járok, szerintem angol tudás nélkül nagyon meg lennék lőve. Ha nem ért valaki valamit, rengeteg dolgot csak angolul találsz meg a neten, számos ábra csak angolul van feltüntetve előadásokban stb. Nem beszélve arról, mi van ha egy külföldi beteged lesz? Egy orvos tudjon már legalább 1 idegen nyelvet szerintem :D


Személyes véleményem: Én nagyon pozitívnak találom ezt az intézkedést, 1 idegen nyelven tanuljon meg mindenki középiskola alatt és szerezzen papírt is róla szerintem. Anélkül boldogulni igen nehéz manapság. (Más kérdés, hogy ez mennyire lehetséges magántanár nélkül, illetve hogy milyen drága egy vizsga)


Az emelt érettségit szintén pozitívnak gondolom, rendszerint azok nem csináltak eddig 1 emeltet sem, akik nem gondolták komolyan a diplomaszerzést.

Rengetegen kerülnek be, olyanok is, akik nem valók felsőoktatásba. Ráadásul számtalan "kamu/büfészak" van az egyetemek kínálatában, melynek semmi értelme. Elhelyezkedni nem tudsz vele, amik nem a munkaerőpiacra képeznek embereket én meg is szüntetném.

2019. febr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

"Az felsőoktatásba a felvételt én úgy csinálnám, hogy az adott felsőoktatási intézmény felvételi vizsgát csinál. "

a nem túl távoli múltban ez így volt. Voltak felvételi vizsgák, központiak, vagy egységesek, némely iskolákba, szakokra pedig saját lényegében "házi" felvételi.

Régen is voltak "büfészakok", ahova elég volt a pontduplázás, de egy komolyabb egyetemre nem volt elég a bármilyen jó érettségi illetve évvégi bizonyítvány sem.

2019. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!