Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi az esélyem hogy felvesz...

Mennyi az esélyem hogy felvesznek szakgimnáziumba?

Figyelt kérdés
Az informatikát és erősáramú elektrotechnikust jelöltem meg. 3,5-3-6 az átlagom történelemből, nyelvből, matematikából, irodalomból, nyelvtanból, rajzból, biológiából és technikából az 5.,6.,7. Év végi és 8. Félévi jegyeim alapján.

2019. febr. 4. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

4 éve voltam ugyan ebben a cipőben, nálunk akkor még többet számított a felvételi pontszám mint az átlagok. Elektronikai szakközépbe (ma szakgimnázium) mentem 2.6-os átlaggal, 48 pontos matek és 27 pontos magyar eredménnyel. Nekem volt a legrosszabb az általános iskolás átlagom, az utánam jövőnek volt 3.1, és még voltak jópáran akik nem kerültek be, mert betelt a létszám. Tehát egy jó központi felvételivel simán be lehet kerülni gyengébb átlaggal is. Neked a 3.5-el szerintem nincs okod aggódni.

(Amúgy "Erősáramú elektrotechnikusi" képzést biztos nem jelöltél meg, annak feltétele az érettségi.)

2019. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kellett felvételit írni. Bocsi, tényleg elírtam. Elektronkus és elektrotechnikus ha jól tudom.
2019. febr. 5. 07:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor ezen már kicsit változtattak, nálam még mindenkinek meg kellett írnia ha gimnáziumba vagy szakgimnáziumba akart továbbmenni.

Ha viszont nem kér ilyet az iskola, akkor az azt jelenti hogy nem épp a legjobb tanulók szoktak oda jelentkezni, tehát azzal az átlaggal szerintem még mindig van jócskán esélyed a bekerülésre.

2019. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kellett egy kis önbizalom.
2019. febr. 5. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!