Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistàk, reggel hànyra...

Egyetemistàk, reggel hànyra jàrtok be? Pénteken is vannak oràk?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, mert falubol jarnék be.
2019. febr. 5. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Nincs sok értelme a kérdésnek, mivel ez egyetem és szakfüggő. Magadnak állítod össze az órarendet, persze előfordul, hogy van pénteken is óra.
2019. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Az első leírt mindent első évben ha nem vagy elég gyors valószínűleg lesz orad pénteken
2019. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
A Pannon Egyetemen a legtöbb órának fix időpontja van, félévenként 1 talán 2 tárgy van, amik különböző időpontokra vehetők fel, saját döntés alapján. Most pénteken nincs órám, de az előző 2 félévben volt 1-1, bejárósként nekem is elég szívás volt 1db 90 perces óra miatt 2x50 percet utaznom. Kivétel nélkül 8:00-kor kezdődik minden nap az első órám. Van hogy 2 fele végzek, de van hogy csak 6 órakor.
2019. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Hülye kérdés, mert az első óra mindenhol 8:00-kor kezdődik. Ha neked nincs első órád, akkor nyilván nem kell bemenned 8-ra. Sőt, lesznek olyan napjaid is, amikor ingáznod kell majd, mert két óra között lesz 2-4 órányi üres helyed...
2019. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Szintén Pannonos, nekem a legtöbb gyakorlatos óránál volt bőven választási lehetőségem, néhány tárgy volt ami fix időpontban volt csak, úgyhogy ez még egyetemen belül is eltér. :D Előadás fix, de gyakorlat esetén több időpontból választhatsz amíg be nem telik.


Volt olyan szemeszter amikor pénteken abszolút nem volt órám, de olyan is hogy 8-11:30 között bent voltam. Volt amikor egyik nap 8-ra mentem, másnap meg csak 14-re, mikor épp hogyan alakult az órarend.

2019. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
DE-ÁOK-n például fix órarend van, legtöbb előadás 8:00-tól kezdődik, de ebben a félévben keddenként 7:30-tól is lesz előadás (nagy örömömre)
2019. febr. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol 8-kor kezdődik az első óra. ELTE-s korszakomban volt, volt, hogy 8.30-ra kellett menni szerdán, más napon 9-re, vagy épp 10-re. Magyarul nem mindenhol van egységes órakezdés. Pénteken nem volt óra
2019. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első félévben általában még tömöttebb az órarend. Nekem egy nap kivételével mindig 8-tól volt órám, és pénteken is 8-14-ig voltam. Az első két óra volt kötött, a harmadikat vehettem volna másik időpontra, csak nekem megfelelt így.

Én 3/4 órányi távolságból jártam be, ez alapból az utazás miatt még tartható volt, bár közelről nyilván egyszerűbb bejárni, inkább azt látom így utólag, hogy sokkal többet költöttem kajára, mert többnyire készételt vettem, nem volt lehetőségem hazaugrani órák közt.

(BME)

2019. febr. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A Pázmányon 8:30-kor kezdődik az első óra, az utolsó pedig 19:15-ig tart. Az órarendedet te állíthatod össze (persze az előadások kötöttek), de az a szaktól függ, hogy lesz e szabad napod a héten. Nekem a hétfő szokott az lenni, mert arra a napra a szakos oktatók nem hirdetnek meg tárgyakat.
2019. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#7: Az első órát úgy értettem, hogy univerzálisan nézve kezdődik 8:00-kor. Ami az előtt van, azt 0. órának szokás mondani, ami azután, az pedig már nem az első óra (maximum neked az első aznap, mert nincs 8-kor előadásod). Azt ne mondd nekem, hogy ELTE-n bizonyos napokon nincs oktatás 9-10 óra előtt... A kérdező órarendjét meg hadd ne kelljen találgatni, mert még azt sem tudjuk, hogy milyen szakra és hova jár egyáltalán. Azt még elhiszem, hogy bizonyos egyetemeken 8:30-ra módosították a kezdést, de azt már nem, hogy 9-10 előtt egyáltalán nincs is oktatás, ez már így leírva is abszurdnak hangzik.


"Pénteken nem volt óra"

Igen, ezt ha jól tudom, akkor a duális nap miatt szervezik így. Cserébe Péntek előtti napokra torlódik minden, ami régebben arra a napra volt beosztva.

2019. febr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!