Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskola a Corvinus?

Milyen iskola a Corvinus?

Figyelt kérdés
Sziasztok, érdeklődnék, hogy milyen úgy alapjáraton a Corvinus egyetem, akik odajárnak, szeretik? :) Most így az egész iskola érdekelne, de ha valakinek konkrét szakról ír, az is jó. Nagyon szimpatikus, de olyan sok mindent hallani mostanság, hogy milyen drága lesz meg stb. és kicsit ez elijeszt. :(

2019. febr. 6. 11:53
 1/3 A kérdező kommentje:
valaki* bocsi, először máshogy akartam fogalmazni és elkerülte a figyelmemet a hiba
2019. febr. 6. 11:54
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Másodéves vagyok a G karról. Az első 3 félévben minden szakon majdnem ugyanazok a tárgyak vannak (a T karon is sok közös van), tehát vegyesen vannak különböző szakokról az emberek. Az utolsó "tömegtárgy" a 4. félévben van, a szakmai tágyak a 3. félévben kezdődnek, ott már csak a szaktársaiddal vagy, de ugye azon belül is 3-4 csoport van. (120-200 ember) A finanszírozás tényleg húzós, minden gazdasági szak itt a legdrágább, és a társadalomtudományisok árát is megemelték. Azt szokták javasolni, és én is így gondolom, hogy fizetős szakot ne jelölj meg a Corvinuson, mert annyival nem fog többet adni, hogy 6-7-szer 250.000 pénzt fizess... (összehasonlítva pl. a nemzetközi gazdálkodás szakot a BME azon lehetőségével, hogy 400 pont fölött 150.000-rel megúszhatod, a Corvinuson ez 400.000.) Személy szerint nekem tetszik az oktatás, a közösség, de a "sok a sznob" nevű üres frázis is gyakran elhangzik ilyenkor. 30+ szakkollégium, diákegylet van, kettős diploma programok, kiterjedt Erasmus hálózat, hetente tartanak politikusok, üzletemberek előadást a suliban. A mérleg negatív oldalára két főbb dolgot lehet felhozni. Egyrészt lényegében az összes nehéz tárgyat az első 3 félévben kapod meg, az utolsó nehezebb tárgy a negyedik félévben van. Az elején le kell győznöd 2 (de most már talán 3) félév matekot, mikro, statisztika 1-2 (ez a hóhér tanszék), operációkutatás, számvitel 1-2, vpü. Ezek közül 4 db a harmadik félévben van, ami így messze a legnehezebb a hatból vagy hétből. A másik negatívum szerintem az, hogy ezeknél a tárgyaknál, amelyeket rendre 1000-1100 ember tanul, favágás a vizsga. Sok feleletválasztás, kevés esszé. Ez persze nem a matekos tárgyakra vonatkozik, hanem leginkább a kötelezően választhatókra, amelyekért meg kell küzdeni a tárgyfelvételkor. Ha a 3. félév megvan bukások nélkül, akkor már sínen vagy. Én nemzetközi gazdálkodáson vagyok, nem bántam meg, ha újrakezdhetném, ugyanide jelentkeznék. A T karról annyit, hogy az alapszakjai nem biztosítanak olyan jövőt, mint a G vagy K kar. Nézz felvis adatokat. A K kar pedig még matekosabb a G-nél, itt van az alkalmazott közgazdaságtan alap és számos mester. Ide csak akkor, hs nagyon jó vagy matekból (szigorlatok vannak a karon, és mindenhová emelt matek kell.) Remélem, tudtam segíteni.
2019. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én első éves vagyok gazdálkodás és menedzsmenten. Egyetértve az előző válaszadóval valóban az első 4 félévben kapod a legszivatósabb tárgyakat és ekkor is vagy úgy nagyon együtt az évfolyammal, ezért ilyenkor tudsz több embert megismerni a karodról. Nekem bejött ez az egyetem nagyon, meg a szak is amire jelentkeztem és nem bántam meg, pedig sokáig vaciláltam a sorrenden az egyetemek közt.

Ha esetleg a G kar szakjai nem fognának meg a K kart tudom még javasolni, eddig mindenkitől onnan azt hallom imádja. Viszont nagyon tanulós, azért G karon el tudsz alibizni pár tárgyat (kötválok, szabválok egy nagy részét prezentációkkal, vagy tesztes vizsgákkal meg lehet úszni), K karon a folyamatos tanulás és készülés az alap, és hajtani kell a jó jegyekért rendesen. Az emelt matek tudás (és az érettségi is) az alap.

T karról is jókat hallottam viszont az egyetemen belül is azt mondják a tanárok ők nehezebben helyezkednek majd el alapképzéses diplomával mint mondjuk K és G karon végzők.


Önköltséges vagyok amúgy és hát a többi egyetemhez képest alapjáraton magasabb a tandíj itt, mint más egyetemeken ha fontolgatod a fizetős szakokat is. Így hogy többet nem államilag támogatott egyetem lesz az ösztöndíjas képzés nem szűnik meg, és a fizetős sem lesz több! Első kézből tudok szólni, mert engem például ez komolyan érintett mert nem mindegy hány száz ezret fizetek egy félévben. A kancellár nekünk azt mondta az önköltség amit most fizetünk az így is már a maximummal fedezi az oktatásunkat, szóval ettől tovább nem emelik, mert akkor a hallgatóik nagy részét elveszítik (valaki már ígyis a diákhitel kupacban ül). Szóval ha a mostani összegekkel meg tudsz barátkozni/megengedni akkor ez ne tartson vissza.


Szerintem nagyon jó közösség, meg az egész hangulata az egyetemnek teljsen laza és barátságos, összehozza a különböző embereket. A tanárok legtöbbje nagyon kedves és fiatalos is, szóval megtalálják a hangot a diákokkal (nem mondom nincsenek szar tanárok mert van olyan tárgy ahol mindegy kinél vagy úgyis szenvedés lesz átmenni rajta).

2019. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!