Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnázium...

Berzsenyi Dániel Gimnázium (Budapest). Mi a véleményetek róla? Kifejtve lent.

Figyelt kérdés

Tudom, vannak róla korábbi kérdések, de elég régieket találtam, gondoltam egy kérdés belefér még:)

A pontjaim az írásbelivel és az hozottal együtt: 126, ez elég a behíváshoz?

A humán osztály, és a nyelvi osztály érdekelne, elsősorban a humán.

Milyen a közösség az iskolában, és úgy általában a humánon? Tudom, ez osztályfüggő, de alapvetően mik a tapasztalatok?

Milyen az oktatás, persze tudom, hogy vannak kivételek, de a tanárok milyenek, emberségesek, korrektek-e?

Milyen az iskola hangulata?

Vélemények, tapasztalatok, aki oda jár(t)? Előre is köszönöm a válaszokat:)



2019. febr. 6. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem már arra, hogy hogyan vannak a pontok. Egy konkrétumot tudok mondani, ami az, hogy a volt osztálytársamat kb. utolsónak vették fel humánra 4,2 körüli átlaggal és 67 ponttal. Jár oda rokonom, több barátom is, és azt mondják, hogy a humánosok valahogy el vannak szigetelődve. Persze nem mindenki, de a humán ott a leggyengébb. ( Ez ne tántorítson el, hiszen még nem tudod milyen lesz a ti osztályközösségetek. ) Az oktatás erős, vannak jobb-rosszabb tanárok, mint bárhol máshol. Jól tanítanak összességében úgy tudom. Van 1-2 szívós tanár, akikről név szerint tudok, de ők már ofők, szóval szerintem olyan rosszat nem foghattok ki ofőnek. Az iskola hangulata fogta meg először azt a rokonomat, aki odajár. Különleges és alapvetően összetartoak a diakok
2019. febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bbmarta ***** válasza:
Nagyon sok diákot brhívnak szóbelire, humánra tavaly már 60 pontos központitól. Úgyhogy 126 pont az már nagyon szép központit feltételez! Főleg, hogy idén lefele mennek majd a ponthatárok! Az én fiam 120 ponttal indul neki Berzsenyi humán tagozatának, de 40 pontos szóbeli elég is a bejutáshoz a tavalyi pontok alapján!
2019. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat:)
2019. febr. 7. 16:50
 4/11 anonim válasza:
100%

Szia!

9.A osztályos vagyok, szóval a tapasztalataimat úgy vedd figyelembe, hogy csak fél évesek. :D

A kérdéseidre a válaszok pedig:


1. A behívás.

Tavaly a behívási minimum 103 (!) pont volt humánra. Ennyi ponttal, mint amennyi neked van, szerintem meglesz a 45, vagy az afölötti szóbeli. Akkor pedig garantáltan bent vagy. :) (Ha kíváncsi vagy, én 118 ponttal mentem szóbelizni, ami maxos lett, így az ideiglenes rangsorban 48. voltam, 168 ponttal.)


2. Hangulat.

A Berzsenyi messze földön híres a közösségéről, annak összetartó erejéről, empátiájáról, családias hangulatáról - nem véletlenül. Én alapvetően visszahúzódóbb, félénkebb természet voltam egy jó másfél éve, mikor először jártam az iskolában. Na, hát ezek az érzések körülbelül 2 perc alatt váltak semmivé. Akkor döntöttem el, hogy nekem muszáj lesz ide bekerülnöm. :D És mindez úgy, hogy akkor még csak előkészítőre mentem, és nem beszéltem senkivel.

Ha pedig te is részese vagy az aulában zsibongó népes diáktömegnek, hát... Már csak azért is megéri. :)


3. A humán osztály, különösképp a sajátom.

Minden osztály úgy 32-34 tagot számlál, szóval készülj fel, rengeteg féle emberrel fogsz majd találkozni. Ez alól a humán se kivétel. Nálunk is vannak az osztályon belül kisebb csoportok, amik viszont nem klikkek, ugyanis a csoportok közt nincsenek kőből épült határok, nagy az átfedés. Senki sincs rosszban senkivel, alapvetően nyitottak vagyunk. Vannak, akik inkább törisek, de vannak az inkább irodalommal szimpatizálók is. Pár ember a reál tárgyak felé is érdeklődik, bár, azt elmondhatom, hogy azért a többség marad inkább humán-beállítottságúnak. És, ami a legfontosabb: itt, humánon mindenki közös ellensége a matek. :D

Elmondhatom azt is, hogy soha ilyen jó osztályom még nem volt, csak jó tulajdonságokat tudok sorolni, ami igaz ránk: összetartás, elfogadás, segítőkészség, kedvesség, humor (minden mennyiségben), őszinteség.

Vitázni, együtt gondolkodni a világ dolgain és beszélgetni pedig különösen szeretünk. :)

Már a NagyNullban (a Berzsenyi gólyatábora) biztosan fogsz találni magadnak barátokat. Sőt, szerintem előbb is, a mi osztályunk nagy része például már májusban ismerte egymást. ^^


4. Oktatás, tanárok.

A Berzsenyi oktatási-színvonala kifejezetten magas - lévén elitgimnázium. Humánon heti 5 magyar, és heti 4 töri óránk van. Emellett a heti 4 latin is be van vezetve. Tanulni sokat kell, átlagosan 1-2 órát biztosan szán rá az ember. Dolgozatok gyakran vannak, de szerencsére sosem váratlanul, a tanárok mindig bejelentik, ha írunk, kivétel nélkül. Az első hónapokban lehet, hogy egy kicsit nehéz lesz belerázódni a itteni rendszerbe, különösen, ha egy gyengébb általánosból jöttél. De nem kell félni, a kezdeti nehézségeken eddig mindenki túllépett. :)

Egy bajos tanárt sem tudnék említeni, nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Szerencsére mi osztályfőnöknek egy magyar-szakos tanárnőt kaptunk, az ofő-helyettesünk pedig törit tanít. :D Mindenkiről elmondható, hogy kedves, emberséges, gyakorlatias, diákbarát és segítőkész. Szakmai kivetnivalót sem találni. Humánon különösen részletesen oktatják mind a törit, mind a magyart. Nem magolni tanítanak, nem a lexikális tudást várják el, hanem az önálló gondolkodásra, véleményformálásra és az összefüggések felismerésére sarkallnak. Ahogy egy humán osztályhoz illik. :)


Remélem, valamennyit tudtam segíteni, igyekeztem mindent leírni, amit fontosnak tartottam.

Nagyon jó döntés volt, hogy ide jelentkeztél, hidd el, nem fogod megbánni. Sok sikert kívánok a szóbelinél, és hajrá! :)


Egy humános berzsenyis

2019. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utsoo

LIZA TE VAGY AZ?

2019. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4-es köszönöm hogy így kifejtetted, egyre jobban tetszik a Berzsenyi:D
2019. febr. 14. 19:18
 7/11 anonim válasza:
#5 Nem, még mindig Soma vagyok. :P
2019. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ajj Soma
2019. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
hanyadik vagy az ideiglenesen?
2019. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bbmarta ***** válasza:
Nálunk jó a helyzet! Humánon 33. a fiam az ideiglenes listán! :-)
2019. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!