Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félbehagytam az egyetemet....

Félbehagytam az egyetemet. Segítene valaki? Van 2 fontos kérdésem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Teljesítettem 4 félévet alapszakon, de rájöttem, hogy nem ez a hivatásom és ezért kiiratkoztam az egyetemről még tavaly szeptemberben.

Ugye idén szeptemberben jönne a levél, hogy fizetési kötelezettségem van és az 50%-át vissza kell fizetnem.

Tudom, hogy hazai munkaviszonnyal ki lehet váltani, de vajon minden ilyen kérvényt elfogadnak vagy meg kell hozzá felelni szempontoknak?

Azt is tudom, hogy ha 1 éven belül új szakot kezdek, akkor se kell visszafizetnem. Ez minden szakra vonatkozik, felsőoktatási szakképzésre is, vagy muszáj alapszaknak lennie? és ez mindegy milyen szak? A pedagógiai után válthatok kereskedelmire, vagy muszáj hasonló ágba tartozniuk?


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. febr. 6. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha másik alapszakon kezdesz tanulni, ami másik ághoz tartozik, azt is elfogadják(tudom, mert ezt csináltam). A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni.
2019. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!